Ekskursija skolēniem pa Dinozauru un Pūķu parku, Mini Zooloģisko dārzu, Tautas muzeju un Biržu pili
10.04.2020
Skolēnu ekskursijas laikā apmeklēsim Biržu pili vietējā gida pavadībā. Viņš vadīs aizraujošu ekskursiju skolēniem. Apmeklēsim arī mini zooloģisko dārzu, dinozauru un pūķu parku. Jūs atradīsiet daudzus dzīves izmēra šņaucošu un kustīgu pūķu eksemplārus, kas pārsteigs ikvienu parka apmeklētāju ar savu neparasto izskatu. Skolēni atradīs arī dažādas atrakcijas.
Ļoti interesantа skolēnu ekskursija ar klasi uz Aukstā kara muzeju
03.04.2020
Skolēnu grupa apmeklēs pirmo aukstā kara muzeju Eiropā. Aukstā kara laikā Lietuvas teritorija tika uztverta kā PSRS priekšpostenis kodolkarā un šeit tika izvietots liels skaits kodolieroču. Visu šo laiku NATO kodolieroču spēki tika mērķēti uz Lietuvu. Jums būs iespēja apmeklēt ballistisko raķešu tvertnes un uzzināt faktus no aukstā kara perioda, kad brīvā pasaule, kuru vadīja ASV, saskārās ar valstu savienību ar komunistisko režīmu.
Ekskursijas skolēniem - Rakverē un Policijas muzejā ar izglītības programmu
27.03.2020
Rannametsa kāpas vienmēr ir bijušas iecienītas pārgājienu vietas. Lai aizsargātu trauslo dabu un labāk iepazītu viesus ar to, Luitemā ir uzstādīti celiņi un informācijas stendi. Ceļvedis vedīs ekskursiju skolēniem pa Pērnavu.
Pērnava ir viena no skaistākajām Igaunijas pilsētām, republikas vasaras galvaspilsēta, pilsēta, kurā līdzās pastāv viduslaiku ēkas un mūsdienu villas. Jūs redzēsit Sv. Katrīnas baznīcu, kas celta 1764.-1768. gadā pēc Katrīnas II rīkojuma; Rātsnams; Elizabetes baznīca, kas pazīstama ar labākajām ērģelēm Igaunijā; Sarkanais tornis, vienīgā saglabājusies pilsētas sienas daļa, celts 15. gadsimtā. Skolēnu grupa apmeklēs arī Igaunijas policijas interaktīvo tematisko muzeju.
Šeit skolēni, izmantojot amatieru izrādes un spēles, paši var strādāt par policistiem. Muzejs sniedz informāciju par policijas ikdienas darbu. Apmeklētāji var simulēt dažādas situācijas, lai palīdzētu viņiem uzzināt vairāk par policijas darba niansēm.
Interesantas skolēnu ekskursijas uz zinātnisko centru "ENERGIA"
24.03.2020
Izgudrojumu rūpnīca "Proto" un zinātnes centrs "ENERGIA" ar zibeņiem un Tesla transformatoriem Tallinā. Jums tiks organizēta skolēnu ekskursija uz izgudrojumu rūpnīcu PROTO. Iedomājieties, ka jūs braucat ar pasaulē pirmo automašīnu, tvaika lokomotīvi, karstā gaisa balonu vai ejat pa okeāna dibenu. Tagad tas ir kļuvis par realitāti, jo nesen tika atvērts unikāls zinātniskais un izklaides centrs PROTO! Tikai šeit, bijušajā slepenajā zemūdenes rūpnīcā, jūs atradīsit neticamu izgudrojumu prototipus, kas dzīvos tieši jūsu acu priekšā ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību. Brīnumu mašīnas jūs gaida it kā tās tiktu piegādātas no paša Žila Verna laboratorijas! Vai jūs sapņojat izgudrot, radīt, uzkāpt, iemācīties un pieskarties visam ar savām rokām? Šim nolūkam izveidotajā PROTO centrā neaizmirstamu pieredzi gaida gan bērnus, gan pieaugušos.
Neaizmirstams klases ekskursija uz Interaktīvo Igaunijas Jūras muzeju un Tauku Margaritas torni
15.03.2020
KLases ekskursija pa dabas taku - Rannametsa. Pēc tam apmeklējiet Keila ūdenskritumu. Laipni lūdzam uz Igaunijas Jūras muzeja Tauku Margaritas tornī! Ak, draugi! Ekskursija ar klasi uz Igaunijas Jūras muzeju. Muzejs aicina atklāt navigācijas vēsturi muzejā un tūrisma centrā. Šī nav parasta muzeja ēka, jo tā tika uzcelta gandrīz pirms 500 gadiem. Šeit kadreiz bija pilsētas cietoksnis, kurā tika veikta apsardze, lai aizsargātu pieejas pilsētai no iebrucējiem. Cietoksnis daudzas reizes tika pārbūvēts. Muzejā var redzēt veco sienu drupas. Netālu no Tauku Margaritas caur Lielajiem jūras vārtiem uz pilsētu ar kuģiem tika ievestas preces.
Ekskursija skolēniem uz VIKING ūdens centru, Pērnavas un Rannametsa dabas taku
01.03.2020
Ekskursija skolēniem sākas no pilsētas centra. Pērnava ir viena no skaistākajām Igaunijas pilsētām, republikas vasaras galvaspilsēta, pilsēta, kurā līdzās pastāv viduslaiku ēkas un mūsdienu villas. Pārgājiena ekskursija pa Pērnavas vēsturiskā centra galvenajām atrakcijām: Rātsnamu, pēc tam pārejot uz VIKING ūdens centru.
Nesen Pērnavā tika atvērts grandiozais VIKING ūdens un saunas centrs. Ar kopējo platību 1000 kv.m. tika izveidota īsta “vikingu oāze” ar smaragda pazemes ezeru, noslēpumainajām alām un grotām, kurās paslēptas ārstnieciskās vannas. Un uz ūdens centra jumta atrodas neparasta pirts koniskā vikingu būdā.
Ekskursijas skolēniem | Jaunā ekspozīcija | Interaktīvs Igaunijas jūras muzejs hidroplānu ostā
29.01.2020
1944 – LIELĀ AIZBĒGŠANA

Igaunijas 20. gadsimta liktenis neatgriezeniski mainījās 1944. gada vasarā un rudenī. Sākotnēji Ida-Viru apriņķī, Sinimē kalnos, igauņu, vācu, flāmu, valoniešu un norvēģu karavīri spēja novērst Sarkanās armijas iebrukumu, kas daudziem cilvēkiem radīja iespēju bēgt uz rietumiem. Bet uz vasaras beigām un rudens sākumu fronte jau bija spēcīgi pavirzījusies uz priekšu. Tiek lēsts, ka bailēs no kara un jaunas okupācijas no Igaunijas aizbrauca 70 000 ‒ 80 000 cilvēku.

Hidroplānu ostas audiovizuālā izstāde “1944 – LIELĀ AIZBĒGŠANA” cita starpā meklē arī atbildi uz jautājumu: aizbraukt vai palikt? Un, ja aizbrauktu, tad uz kurieni un uz cik ilgu laiku? Cik viegli ir pamest tuviniekus un dzimteni? Kas notiks ar Igauniju?

Visi šie jautājumi 1944. gada vēlā karadarbības vasarā un agrā rudenī nomāca tūkstošiem igauņu domas un sirdis. Neviens nespēja iedomāties, ka mājas tiks pamestas uz pusgadsimtu. Došanās nezināmās gaitās biedēja, bet vēl šausminošākas bija atmiņas par 1940. un 1941. gada padomju okupāciju. Aizbraucēji pat nespēja iedomāties, ka daudzi no viņiem nekad vairs neatgriezīsies Mārjamā (Igaunijā).

Izstāde iepazīstina ar septiņiem aizbēgšanas stāstiem, kas aizveda igauņus uz Zviedriju, Somiju un Vāciju. Liela daļa no bēgļiem bija no Igaunijas piekrastes rajoniem, salām un lielākajām pilsētām. Ceļā tie devās ar automašīnām, zirgiem, velosipēdiem, kā arī kājām. Jūra tika šķērsota ar mazām zvejas laivām vai ar lielākiem kuģiem. Uz sauszemes no lidmašīnām tika bombardēti vilcieni un karavānas, bet jūra bija pilna ar mīnām. Vācijā un vācu okupētajās teritorijās nonāca aptuveni 42 000 cilvēku, bet Zviedrijā aptuveni 27 000 cilvēku.

Hidroplānu ostas pastāvīgā ekspozīcija piedāvā apskatīt divas bēgļu laivas. Ar vienu no tām Jumindas jaunieši Otrā pasaules kara sākumā aizbēga uz Somiju, bet pēc gada kopā ar ģimeni uz Zviedriju. Ar otru uz Zviedriju aizbēga Sāremā piekrastes ciema vīri. Vēlāk vienam no viņiem ar lielāku laivu uz Zviedriju izdevās nogādāt arī savu ģimeni.

Pagaidu izstāde „1944 – LIELĀ AIZBĒGŠANA“, kas atrodas Hidroplānu ostas mazajā izstāžu zālē, piedāvā instalatīvu vidi un aizkustinošus stāstus. Apmeklētāji var iedziļināties aizbraucēju stāstījumos, kas gan ir daži no daudziem, bet tomēr pilnīgi unikāli.

Skolēnu ekskursija | Tallinā atklās jaunu skolēnu ekskursijas galamērķi – izgudrojumu fabriku "Proto"
04.10.2019
19.oktobrī Tallinā publikai tiks atklāta izgudrojumu fabrika PROTO – 19.gadsimta vidus un 20.gadsimta sākuma jaunatklājumu un citu zinātnes brīnumu izmēģinājumu laboratorija, kurā apmeklētāji varēs izjust cilvēces progresa un izgudrojumu laikmeta radītos brīnumus.

Tagadējā Noblesnera centra teritorijā agrāk atradās zemūdeņu un kuģu būvētava. Līdz šim tā bija slēgta teritorija. Noblesnera teritorijā atjaunotais centrs ar savu vēsturisko apbūvi papildināts ar skaistu un koptu jūras krasta promenādi, jahtu piestātni, modernu dzīvojamo apartamentu un komerctelpu kompleksu.

Kuģu būvētavas centrālajā ēkā atradīsies arī pats PROTO centrs. Ēka ir unikāla, tāpēc projekta attīstītājiem bija svarīgi atvērt šo slēgto zonu plašākai sabiedrībai, tajā pašā laikā saglabājot mazliet noslēpumaino kuģu būvētavas auru.

Šis nebūs vienkārši muzejs, zinātnes parks vai spēļu centrs – tas apvieno visu vienā. Centra apmeklētāji varēs piedzīvot gluži vai ceļojumu laikā, ko varētu salīdzināt ar pasaulslavenā rakstnieka Žila Verna aprakstītajiem piedzīvojumiem un tā laika tehnikas brīnumiem. Zemūdenes, aviācijas dzinēji, automašīnas un zinātniskie eksperimenti no elektrības līdz fotogrāfijai – kā apliecinājums tam, ar kādu degsmi tajā laikā raksturoja pieeju zinātnei.

Interesantā centra auditorija, kā plānots, pamatā būs ģimenes ar bērniem vecumā no astoņiem līdz 14 gadiem, jaunieši, kas meklē jaunus veidus, kā pavadīt brīvo laiku, kā arī virtuālās realitātes un jauno tehnoloģiju cienītāji.

Kāda veida atrakcijas gaidāmas jaunajā centrā? Ar virtuālo briļļu palīdzību iespējams lidojums gaisa balonā un gaisa velosipēds. Tāpat būs pieejama pašpiedziņas automašīna, ciklodroms, kā arī raķetes nosūtīšana debesīs un daudzas citas izklaides.

avots DELFI.lv
Starptautiskā izstāde „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” Rēzeknē | Klases ekskursija | skolēnu ekskursija | mācību ekskursija | ekskursija skolēniem
21.08.2018
2018. gada 3. septembrī plkst. 14:30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Atbrīvošanas alejā 115, Rēzeknē, notiks starptautiskās izstādes „Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā” (The art of Zhen Shan Ren) atklāšana.

Izstāde stāsta par labo un ļauno, par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju, kas joprojām risinās Ķīnā.

Izstāde būs apskatāma no 2018. gada 3. septembra līdz 6. oktobrim. 3.09. - 9.09.2018. Darba dienās 7:30 - 20:30 10.09. - 6.10.2018. Darba dienās 7:30 - 20:30; Sestdienās 7:30 - 19:30; Svētdienās 7:30 - 17:30
Klašu ekskursija | Labas idejas, kur aizbraukt ar klasi ekskursijā
20.01.2018
Vai skolēnu ekskursijām jābūt garlaicīgām? Parādiet skolotājai sarakstu ar labām idejām kur aizbraukt ar klasi ekskursijā!

Ekskursija uz Pazemes ezeriem
Atrodoties pazemē var sadzirdēt savu elpu un sirdspukstus jo tur valda miers un klusums. Paņemiet līdzi gumijas zābakus un lukturīšus.

Ekskursija skolēniem - “Ziemeļu forti Liepājā un Karosta”
Ziemeļu forti Liepājā ir tikai neliela, bet iespaidīga daļa, kas saglabājusies no 19. - 20. gadsimtu mijā būvētā cietokšņa. Agrāk slēgtā militārā teritorija šodien ir brīvi izstaigājama, padarot to par vienu no interesantākiem apskates objektiem Liepājā.
Ekskursijas skolēniem | Dažas idejas, kur doties skolēnu ekskursijā
22.12.2017
Skolēnu labākas dienas mācību gadā ir tās, kurās klase dodas skolēnu ekskursijā. Skolēnu ekskursijā vai klases ekskursija ir veids, kā saliedēt klasi, uzzināt ko jaunu, kā arī izrauties no saspringtās mācību vides. Nereti klases ekskursijas tiek strukturētas divās daļās - izglītojošā un aktīvā. Skolēni apmeklē dažādus muzejus, teātrus un citas kultūras iestādes un ietver arī aktīvo atpūtu, kas ļauj skolēniem iesaistīties pašiem. Lasi rakstu un smelies idejas, kur vest klasi ekskursijā! 

Klases ekskursija un ZOODĀRZA APMEKLĒJUMS
Mazāko klašu bērni novērtēs zoodārza apmeklējumu. Jums būs iespējams aplūkot gan lielos dzīviniekus, gan pavisam mazās, kas atrodamas tropu mājā. Iespējams, ka šīs klases ekskursija liks no jauna iemīlēt dzīvniekus un dabu.

Skolēnu ekskursija un MEISTARKLASE MAIZES CEPTUVĒS
Dažādas ceptuves piedāvā skolēnu ekskursijas. Ceptuvēs var novērot ceļu no grauda līdz maizes tapšanai, iepazīties ar dažādiem miltu veidiem un pašiem izmēģināt spēkus maizes pagatavošana. Un protams, neiztikt arī bez maizes degustēšanas un interesantiem stāstiem, ko nodrošinās gida pavadība.

Klases ekskursija un DELFĪNU ŠOVS KLAIPĒDĀ
Ja skolēnu ekskursija plānota ārpus Latvijas robežām, Klaipēda ir vieta, ko vērts apciemot. Ekskursija senajā tirgotāju pilsētā izsenis ir slavena ar bagātu vēsturi un jūrniecības tradīcijām. Doties Klaipēdas jūras muzejā apmeklētājus uzņem delfinārijs, kurā šovs ar delfīniem tandēmā ar treneriem iepriecina ar lieliskiem priekšnesumiem.

Skolēnu ekskursija Tallinā: TALLINAS ENERĢIJAS CENTRS, JŪRAS MUZEJS UN NOSLĒPUMAINĀS BASTIONA EJAS
Tallinas Enerģijas centrā iespējams aplūkot ar vairāk nekā 100 interaktīvu eksponātu, kas iepazīstina ar enerģētikas vēsturi, kodolenerģiju, atjaunojamajiem energoresursiem, skaņu, balsi un optiku. Tallinas interaktīvs Jūras muzejs Lennusadam, kas atrodas hidroplānu angāros ir viens no modernākajiem jūras muzejiem Ziemeļeiropā. Tāpat arī iespēja ceļot cauri gadsimtiem Bastiona ejās, kas izbūvētas jau 17. gadsimtā.
Interesanta skolēnu ekskursija! | Jūras muzejs Klaipēdā atsācis darbu pēc rekonstrukcijas! Jauna ekskursija skolēniem. Kur aizbraukt ar klasi ekskursijā?
30.11.2017
Apmeklētāji varēs aplūkot 24 atjaunotus akvārijus, kā arī pastaigāties pa 25 metrus garo caurspīdīgo tuneli un pavērot lielākā akvārija iemītniekus.

Pēc remonta pieaudzis arī tajā apskatāmo iemītnieku skaits. Apmeklētāji var aplūkot aptuveni simt siltūdens un 60 aukstūdens zivju sugu pārstāvjus. Akvārijos redzami Baltijas upju un ezeru, Ziemeļu un Baltijas jūras iemītnieki, kā arī tropu dzīvnieki.
Skolēnu ekskursija ir viena no ārpussklases izglītošanas darbības formām
17.08.2016
Mācību audzināšanas procesa saikne ar ārpussklases darbību – tas ir viens no galvenajiem visas audzināšanas sistēmas darba principiem. Skolas izglītojamo ārpussklases darbības un skolēnu ekskursijas paaugstina un paplašina mācību stundās iegūtās zināšanas. Ārpussklases izglītošanu veido uz mācību stundās ieliktā fundamenta. Ārpussklases darbības un skolēnu ekskursijas mērķis – tā ir skolas izglītojamo pozitīvas saskarsmes vides radīšana skolā un ārpus tās, iniciatīvas un patstāvības izpausme, atbildība, patiesums un atklātība reālās dzīves situācijās, interese par ārpusklases darbību visos vecuma posmos.

Skolas izglītojamo ārpussklases darbības un skolēnu ekskursiju organizācijas uzdevumi:
- skolas izglītojamo interešu, noslieču, spēju un iespēju atklāšana dažādos darbības veidos;
- apstākļu radīšana skolas izglītojamā individuālai attīstībai;
- zināšanu, prasmju, iemaņu sistēmas veidošana izvēlētajā darbības virzienā;
- skolas izglītojamo radošās darbības pieredzes, radošo spēju attīstīšana;
- apstākļu radīšana skolas izglītojamo zināšanu, prasmju, iemaņu realizācijai;
- neformālas saskarsmes, mijiedarbības, sadarbības pieredzes attīstīšana;
- skolas izglītojamo saskarsmes rāmju ar sociumu paplašināšana;
- korekcijas darbs ar skolas izglītojamiem, kam ir izglītošanās grūtības;
- skolas izglītojamo, pirmkārt, apdāvināto potenciāla attīstīšanai.

Pēc ārpussklases izglītošanas darbību (skolēnu ekskursijas) rakstura un satura tos iedala programmas un ārpus programmas. Uz programmas ārpussklases darbību attiecina skolas ekskursijas, kam jānostiprina un jāpaplašina skolas izglītojamo mācību stundās iegūtās zināšanas.

Klases ekskursijas un mācību ekskursijas un tās mērķi.
17.08.2016
- izglītojamo mācību un ārpussklases darbības integrācija un aktivācija;
- izglītošanas ar dzīvi saiknes veidošana, praktisko prasmju un iemaņu veidošana;
- intereses radīšana par pētniecisko darbu, skolas izglītojamo zinātniskā-radošā potenciāla atklāšana;
- izglītojamo redzesloka paplašināšana;
- izzināšanas un estētiskās kultūras, pozitīvu starppersonu attiecību audzināšana;
- garīgu-morāles prioritāšu audzināšana saskarsmes procesā ar dabu un sociumu.

Klases ekskursijas un mācību ekskursijas - skolas izglītojamo ekskursijas jēdziens
17.08.2016
Ekskursija (no latīņu excursio – brauciens, izbraukums) – kaut kādā ziņā ievērojamu objektu (kultūras pieminekļi, muzeji, uzņēmumi, vietas utt.) apmeklējums, zināšanu iegūšanas forma un apgūšanas metode. Kā likums, notiek, speciālista-ekskursiju vadītāja vadībā.

Mācību ekskursija – mācību audzināšanas procesa organizācijas forma, kas ļauj veikt dažādu priekšmetu un parādību vērošanu un pētīšana dabiskos apstākļos vai muzejos, izstādēs.

Klases ekskursijas un mācību ekskursijas ir viens no galvenajiem nodarbību veidiem un īpaša skolas izglītojamo vispusīgas attīstības, morāles-patriotiskās, estētiskās audzināšanas darba organizācijas forma, un tajā pašā laikā ir viena no darbietilpīgākajām un sarežģītākajām izglītošanas formām. Klases ekskursijas un mācību ekskursijas ir visefektīvākais kompleksas iedarbības līdzeklis skolas izglītojamā personības veidošanas procesā. Izziņas interese, vajadzība iegūt jaunas zināšanas veidojas, ja pastāvīgi rūpējas par bērna redzesloka paplašināšanu – pastaigas, iepazīšanās ar ievērojamām vietām. Klases ekskursija kā dzīva, tieša saskarsmes forma attīsta emocionālo atsaucību, ieliek morāles pamatus. Pareiza vērošanas organizācija sekmē skolas izglītojamā tādu svarīgu īpašību kā vērošana un uzmanības veidošanu, kas veicina zināšanu par apkārtējo pasauli bagātināšanos.

Mācību ekskursijas – tā ir mācību audzināšanas darba forma, kas ļauj organizēt priekšmetu, objektu un parādību vērošanu un mainīšanos dabiskos apstākļos.

Skolēnu ekskursijas veidi
14.08.2016
Skolēnu ekskursijas iedala divās grupās: Skolēnu ekskursijas skolas un Skolēnu ekskursijas ārpus skolas. Skolas izglītojamo brauciens ir mācību-audzināšanas darba forma ar klasi vai izglītojamo grupu, ko organizē ar izzināšanas mērķi, pārvietojoties no objekta uz objektu pēc skolotāja izvēles un ar programmu saistītām tēmām.

Ir divu veidu skolēnu ekskursijas:
• Skolēnu ekskursijas kuri notiek mācību laikā. Mācību ekskursijas ietilpst mācību stundu sistēmā pa mācību priekšmetu tēmām, tāpēc pedagogs savā plānā jau iepriekš plāno ekskursiju organizēšanu. Skolas izglītojamo mācību braucienu tematika var būt: izglītojamo patriotiska audzināšana, iepazīstināšana ar kultūru un dzimtā novada dabu, apdzīvotās vietas literāro vai vēsturisko pagātne, slaveniem novadniekiem, vietas ģeogrāfiskam un bioloģiskām īpatnībām, ražošanu.
• Skolēnu ekskursijas ārpussklases laikā – fakultatīvie – organizē pirms vai pēc nodarbībām klasē. Materiāls, ko aplūko ārpussklases ekskursijās, var tikt skatīts kā papildinājums skolas mācību kursam, un var saturēt arī nesaistītu, attīstošu informāciju. Skolēnu ekskursijas var tikt organizēti pa tēmām: novadpētnieciska rakstura pētījumi, sadzīves pētīšana, svētku, rituālu sagatavošanas īpatnības. Skolēnu ekskursijas paredzēti bērnu kultūras redzesloka paplašināšanai, viņu audzināšanai patriotisma, darba mīlestības un cieņas garā, dod vispusīgu harmonisku audzināšanu.

Par skolēnu ekskursijam ārpussklases laikā visbiežāk kļūst ražošanas un rūpniecības uzņēmumi, kas profesionāli orientē izglītojamos; pārgājieni dabā dabas iepazīšanai pie upes, ūdens kanāla, birzs; vēsturisku vietu, arhitektūras ansambļu apmeklēšana; vēsturiski nozīmīgas ēkas.

Jāatceras, ka skolēnu ekskursijām jāsatur sevī izlādēšanās elementu: rotaļspēles, jautājums – atbilde.

Skolēnu ekskursijas atšķirīgā īpatnība salīdzinājumā ar pieaugušo ekskursiju ir tāda, ka tajos nozīmīga vieta ir vispārizglītojošiem elementiem, un bērniem organizētām ekskursijām jābūt vairāk izziņas un audzināšanas momentiem. Pedagogam jāsniedz apskata informāciju, līdztekus izmantojot daiļliteratūras fragmentus, salīdzinājumus, dzejoļus, interesantus faktus.

Klases ekskursija un tas rašanās vēsture
12.08.2016
Klases ekskursijas kā izglītošanas metode radās XVIII gs. beigās. Ekskursijas metodes attīstība un izplatīšanās saistīta ar pedagogu centieniem pārvarēt grāmatu un verbālas izglītošanas vienpusību, kā arī norādīja uz klases ekskursiju pozitīvo lomu skolas izglītojamo vērīguma, patstāvīgā darba iemaņu attīstībā. J. A. Komenskis, Ž. Ž. Ruso, I. G. Pestaloci, А. Distervergs norādīja uz klases ekskursijas pozitīvo lomu izglītošanas un audzināšanas sistēmā.

XX gadsimta divdesmitajos gados klases ekskursijas aplūkoja kā skolas nodarbību obligātu un nepieciešamu elementu. Ar klases ekskursijas jautājumiem nodarbojās XX gs. divdesmitajos gados izveidotie speciālie biroji un komisijas pie vietējām Tautas izglītības nodaļām. Un šodien klases ekskursijas nav zaudējušas savu nozīmīgumu kā bērnu izglītošanas un audzināšanas organizācijas paņēmiens. Plaši izplatītas ir klases ekskursijas uz ārzemēm, kuru mērķis ir tieša iepazīšanās ar kultūru, tradīcijām, citu tautu paradumiem, ārzemju pilsētu ievērojamām vietām.

Klases un skolēnu ekskursijas kā ārpusklases darba forma
10.08.2016
Liela daļa klases ekskursijas un skolēnu ekskursijas ir tieši saistīti ar mācību materiāla apgūšanu. Tos plāno visam mācību gadam, un tie notiek tiem speciāli paredzētās dienās. Tie ietver izglītojamo jau apgūtas informācijas ilustrēšanu un papildināšanu vai tāda personīgu iespaidu un novērojumu iegūšana, kas tuvākajā laikā tiks apspriesti klasē.

Nereti klases ekskursijas un skolēnu ekskursijas apvieno sevī dažādu mācību priekšmetu materiālu, tās ir kompleksas skolas ekskursijas. Tādos skolas braucienos skolas izglītojamais iegūst iespēju iepazīties un pētīt objektus kopumā.

Klases ekskursijas un skolēnu ekskursijas mācību stundu sistēmā pilda virkni svarīgu didaktisku funkciju, galvenās no tām ir:
- realizē uzskatāmības principu skolas izglītojamā izglītošanā;
- paaugstina izglītošanas zinātniskumu un nostiprina tās saikni ar skolas izglītojamā dzīvi.

Klases ekskursijas un skolēnu ekskursijas veicina jebkura vecuma izglītojamo grupu izglītošanas un audzināšanas svarīgāko uzdevumu risināšanu:
- sekmē skolas izglītojamo interesi par zināšanām, zinātkāres rašanos un attīstību, rosina patstāvīgu jaunas informācijas, izglītošanās motivācijas meklēšanu;
- paplašina skolas izglītojamo redzesloku;
- māca aplūkot faktus un apkārtējās vides parādības savstarpējā mijiedarbībā, salīdzināt tos savā starpā, izdarīt vispārinājumus un secinājumus;
- veicina skolas izglītojamā saudzīgas attieksmes attīstīšanu pret apkārtējo vidi.

Klases ekskursija | Padomi | Kā pareizi sapakot lietas skolēnu ekskursijai?
05.08.2016
Kā pareizi sapakot lietas skolēnu ekskursijai?

Jūs gatavojaties skolēnu skolēnu ekskursijai? Tas ir viegls uzdevums. Ja tas, protams, ir īsa klases ekskursija. Bet, ja jūs pošaties garākā skolēnu ekskursijā, jums jāsagatavojas tam. Jums jāsaliek apģērbu, matu kopšanas līdzekļus, tualetes piederumus un daudz ko citu. Izlasiet šo rakstu, un jūs varēsiet sagatavoties braucienam bez īpašām grūtībām.

1) Ja jūs vēlaties labi pavadīt laiku klases ekskursijā, iepriekš uzziniet visu nepieciešamo informāciju. Uzziniet, kas jums jāņem līdzi. Turklāt izvēlieties istabas kaimiņiem! Ja jūs nevarat izvēlēties, ar ko jādzīvo kopā, pacentieties atrast kopēju valodu ar jūsu istabas kaimiņiem! Iegādājieties lietas, kas jums būs nepieciešamas. Turklāt paskatieties laika apstākļu prognozi, lai uzvilktu laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Ja jums nāksies ņemt līdzi koferi, izvēlieties koferi ar ritentiņiem vai mugursomu.

2) Pāris vārdus par higiēnu skolēnu ekskursija laikā. Paņemiet visu, ko vajag: ziepes, dušas želeju, šampūnu, zobu birsti, zobu pastu, zobu diegu, dezodorantu, dvieļus, saules aizsardzības līdzekļus, ķemmi.

3) Kādu apģērbu ņemt skolas brauciena laikā? Uzziniet, kādi būs laika apstākļi. Paņemiet gumijas zābakus vai siltus zābakus, ja tas ir rudens, ziema vai pavasaris. Atcerieties paņemt virsjaku, cepuri, šalli, cimdus, ja ir auksti! Paņemiet papildus svīteri, neraugoties ne uz ko!

4) Papildus lietas klases ekskursijai: telefons, MP3-pleijers, fotoaparāts, ko jūs varat paņemt braucienā. Jūsu skolēnu ekskursija sniegs jums daudz prieka! Uzlādējiet ierīces un paņemiet papildus baterijas. Paņemiet līdzi naudu! Paņemiet ūdens pudeli.

5) Pirms brauciena ar klasi pārbaudiet divas vai trīs reizes, vai jūs visu ielikāt. Sarunājiet ar draugu, ka jūs sēdēsiet kopā! Atrisiniet šo jautājumu jau iepriekš! Paņemiet sev līdzi uzkodas, gadījumā, ja gribēsiet ēst! Uzlieciet modinātāju.

6) Uzvedība klases ekskursijas laikā. Saprotams, ka jūs nevarēsiet uzvesties tāpat kā jūs uzvedaties mājās. Uzvedieties pieklājīgi un demonstrējiet labas manieres. Novāciet aiz sevis nekārtību, nevienam nepatiks nevīžīgs istabas kaimiņš! Jokojiet, bet ar mēru! Esiet kārtīgi. Mostieties laikus! Mamma nebūs blakus, un viņa nevarēs jūs pamodināt! Uzlieciet modinātāju! Ja iespējams, zvaniet vecākiem katru vakaru, lai viņi zinātu, ka ar jums viss ir kārtībā! Mazgājoties dušā, neizmantojiet visu silto ūdeni, ja tā daudzums ir ierobežots! Glabājiet vērtīgās lietas un dokumentus drošā vietā.

Padomi skolēnu ekskursijai:
- Gūstiet prieku no apskates objektiem. Nav jēgas tērēt visu naudu braucienam un apģērbam, turklāt negūstot prieku!
- Jūs varat izmantot nepieciešamo lietu sarakstu.
- Uzlādējiet visas ierīces pirms brauciena.
- Pārliecinieties, ka jūs paņēmāt visas nepieciešamās lietas, tādas kā lietussargs vai aptieciņa.
- Paņemiet līdzi lietas, kas jums palīdzēs ar kaut ko nodarboties, tādas kā grāmata, krustvārdu mīklas, bloknots, lai rakstītu vai zīmētu.
- Nepērciet jaunu apģērbu braucienam ar klasi! Paņemiet līdzi ērtu apģērbu.

Kas jums būs nepieciešams klases ekskursijā:
- Apģērbs dažādiem laika apstākļiem
- Ceļojumu koferis vai soma
- Somiņa vai polietilēna maisiņš ar tualetes piederumiem
- Maisiņš netīrajiem apģērbiem
- Dezodorants
- Pārtikas produkti (ja nepieciešams)
- Ūdens pudele
- Uzlādēšanas ierīces
- Papildus apakšveļas komplekts, zeķes, krekli
- Nauda

SKOLĒNU EKSKURSIJA AR KLASI UN MOTIVĀCIJA
28.07.2016
Skolēnu ekskursija? Mēs esam par!

Var dažādi izturēties pret skolēnu ekskursijām un ceļojumiem, bet lielāko tiesu visi skolas izglītojamie atgriežas no skolēnu ekskursijam apmierināti un pārsteigti. Doties braucienā ar klasi – tas ir piedzīvojums. Skolotājiem – tā ir lieliska iespēja neformāli kontaktēties ar bērniem, parādīt, ka zināšanas var iegūt ne tikai no mācību grāmatām. Bērniem – tā ir iespēja paplašināt redzesloku un ieraudzīt savus klasesbiedrus no citas puses. Īpašas uzmanības vērta ir vecāku vēlme ceļot kopā ar saviem bērniem. Dodoties klases ekskursijā kopā ar savu bērnu, vecāki uzsver, ka ir ieinteresēti bērna interesēs. Tas pa īstam satuvina. Turklāt, skolēnu ekskursijas laikā ir iespēja novērtēt kā pedagogs strādā ar bērniem, parunāt ar viņu bez dienasgrāmatām un sapulcēm. Saskaņā ar psihologu apgalvojumiem, skola – tās nav vienkārši mācību grāmatas, skolotāji un atzīmes. Skola – tā cieša saikne ar vecākiem, skolas izglītojamiem un skolotājiem audzināšanas plānā. Klases ekskursija tieši ir paredzēta šīs saiknes uzturēšanai.
Ekskursija skolēniem un tās izdevumi
26.07.2016
Mēs reizēm domājam, ka mums nav liekas naudas.

Neraugoties uz klases ekskursijas plusu lielo skaitu, no mācību procesa viedokļa, vecāki ne vienmēr ir gatavi palaist skolēnu ekskursijā ar klasi. Šeit ir vairāki iemesli. Pats pirmais – tie ir ierobežoti naudas līdzekļi. Reizēm ģimene uzskata, ka viņi nav gatavi reizi vai divas reizes gadā izdalīt līdzekļus klases ekskursijai. Argumenti ir sekojoši: obligātie maksājumi, svētki, ēdināšanas maksa, apģērbs, pulciņu apmaksa, vairāku bērnu esamība ģimenē un cits. Tomēr salīdzinājumā ar nereti dārgu telefonu un datorspēļu pirkšanu, kurām vecāki vienmēr atrod naudu, brauciens ir tā vērts.
„Ar rodeļiem uz viduslaiku pili un bobsleja trasi” klases ekskursija
30.07.2015
Klases ekskursijas laikā dosieties uz Rāmkalniem, kur Jūs sagaida 400m garš nobrauciens ar rodeli, šī ir garākā rodeļu trase Baltijā. Vēlāk nokļūsiet viduslaikos apmeklējot Siguldas Viduslaiku pili, kurā uzzināsiet par ordeņa ikdienu un varēsiet baudīt unikālo skatu pāri Gaujas senlejai. Klases ekskursijas laikā Jūs pat varēsiet uzvilkt bruņas un sajust viduslaiku garu. Bobsleja un kamaniņu trases apmeklējums. Trase ir uzbūvēta 1986. gadā un tās garums ir 1200 m.
Skolēni, dodamies klases ekskursijā ar rodeļiem uz viduslaiku pili un Līgatnes dabas taku!
29.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Jūs sagaida 400 m garš nobrauciens ar rodeli. Vēlāk nokļūsiet viduslaikos apmeklējot Siguldas Viduslaiku pili, kurā uzzināsiet par ordeņa ikdienu. Klases ekskursijas laikā Jūs pat varēsiet uzvilkt bruņas. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk nekā 5 km garumā ierīkotas takas.
Pavasaris mostas un aicina doties skolēnu ekskursijā uz Siguldu
28.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Rāmkalnos mūs sagaida izklaides un lieliska atpūta un tālāk dodamies uz Turaidas pili. Šī ir viena no senākajām vēl tagad apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. No tās 27 metrus augstā torņa paveras brīnišķīgs skats uz mežiem klāto Gaujas senleju. Pēc Jūsu izvēles varēsiet izvēlēties ekskursijas programmu.
Skolēnu ekskursija uz Laumu dabas parku
27.07.2015
Skolēnu ekskursija uz Laumu dabas parku. Dodamies pastaigā pa augļu taku, putnu taku, meža taku un sporta taku. Valdemārpils diežliepa ir lielākā Baltijā. Dodamies uz šinšillu audzētavu, apmeklējam „Vandzenes dižakmeni”, kas ir ceturtais lielākais Latvijā un visbeidzot Mērsraga bāka.
Skolēnu ekskursija uz Rūjienu ar Igaunijas garšu
26.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā apmeklējot ražotni varēsiet uzzināt kā top saldējums, kā arī varēsiet nobaudīt aptuveni divdesmit saldējuma veidus! Esam Igaunijā, kur Rannametsa kāpas ir vienmēr bijušas populāras tūristu vidū. Šeit ir izbūvētas takas un izvietoti informācijas stendi 2,2 kilometrus garā takā. Dodamies uz Pērnavas pilsētu, izjutīsim Pērnavas gaisotni.
Dodamies skolēnu ekskursijā uz Minhauzena muzeju un meža taku Duntē!
25.07.2015
Minhauzena muzejs palīdz atdzimt leģendai un šis ir viens no apmeklētākajiem muzejiem starp skolēnu ekskursijām Latvijā! Šeit viss ir patiess – tikai savādāks! Baltā kāpa, atrodas Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā, kā arī pastaiga pa Saulrieta taku. Vidzemes keramiķu darbnīcas apmeklējums.
Skolēnu ekskursija uz Līgatnes bunkuriem
23.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā apmeklēsim Līgatnes pazemes bunkuri - ir Padomju laika slepenais objekts ar segvārdu Pansionāts. Saulstaru briežu dārzos ganās vairāk kā simt staltbrieži, dosimies un apskatīsim tos.
Liepāja, Kara ostas cietums un Kalvenes ZOO - interesanta ekskursija skolēniem
23.07.2015
Interesanta ekskursija skolēniem, kuras laikā dosimies uz pilsētu, kurā piedzimst vējš, lai aplūkotu mūziķu slavas aleju, Latvijas 1.Rokkafeinīcu, promenādi, kara ostu, Ziemeļmolu, kura kopgarums ir 1800m, rožu laukumu. Trīssavienības katedrāli. Kara ostas cietums izraisīs īpašu interesei ikvienā apmeklētājā, piedāvājumā ekskursija ar šova elementiem. Kā arī Kalvenes ZOO apmeklējums, kas ir Rīgas zooloģiskā dārza filiāle.
Dodamies garšīgā skolēnu ekskursijā!
22.07.2015
Skolēnu ekskursiju mēs sāksim ar saldējuma degustāciju un tapšanas procesa vērošanu A/S Druvas pārtikā. Apmeklēsim Saldus pilskalnu un pēc Jūsu izvēles dosimies vērot piena konfekšu Gotiņa tapšanu un izbaudīt degustāciju vai arī Saldus maiznieks apmeklējums.
„Četri muzeji Ventspilī” - izzinošā skolēnu ekskursijā
21.07.2015
Dodamies izzinošā skolēnu ekskursijā, kuras laikā skolēni apmeklēs Ventspils vecpilsētu, dosies pastaigā pa Dienvidu molu, kur izveidot labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas. Piedāvājumā ir apmeklēt 4 muzejus - Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzeju, H. Dorbes memoriālais muzejs un Amatu māja.
Garšīga klases ekskursija uz Rūjienu
21.07.2015
Klases ekskursijas laikā apmeklēsim Rūjienas saldējuma fabriku, kur top gards saldējums un kur jūs iepazīstinās ar saldējuma tapšanas tradīcijām. Ķoņu dzirnavu apmeklējums un šinšillu audzētava, kur varēsiet uzzināt visu par šinšillu izcelsmi.
Skolēnu ekskursijā uz Jaunpili
21.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā apmeklēsim Šokolādes muzeju, tā ir vieta, kur ir iespēja iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu tapšanas procesu un izgatavot savu šokolādes figūriņu. Maizes ceptuves Lāči apmeklējums, kur skolēniem būs iespēja iepazīties ar maizes cepšanas procesu. Esam Jaunpilī un pēc Jūsu izvēles varat izvēlēties sev piemērotāko programmu – mazie mūciņi vai ielūdz pils atslēgu glabātāja.
Piedāvājam doties interesantā klases ekskursijā – ”Kurzemes ūdenskritumi ar Durbes pili un pasaku mežu”
19.07.2015
„Kurzemes ūdenskritumi ar Durbes pili un pasaku mežu” ir interesanta klases ekskursija, kuras laikā apmeklēsim vienu no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē - Durbes pili. Aplūkosim Sabiles vīna kalnu, kas ir vistālāk uz Ziemeļiem esošais vīna kalns. Īvandes ūdenskritums un Abavas rumba. Kuldīgas pilsētas apskate un Ventas rumba. Esam nonākuši pasaku mežā Imulas, šeit ir izveidota meža taka ar aizraujošām spēlēm gan lieliem, gan maziem.
Skolēnu ekskursija uz Ventspili
18.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Jūs apskatīsiet Jaunrades namu un dodamies uz Platenāriju, kur tiek demonstrēti unikālu zvaigžņu šovi. Piejūras brīvdabas muzejs ir vienīgais zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā, kurā varēsim iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām. Pēc tam kāpjam uz Hercoga Jēkaba klāja un dodamies 45 minūšu braucienā.
“Latgales lielais loks” - aizraujoša skolēnu ekskursija
17.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Likteņdārza apmeklējums, Krustkalnu un Teiču rezervāts, pastaiga vietējā gida pavadībā. Mūzikas instrumentu izgatavošanas darbnīcas apmeklējums, kur aplūkosim veco mūzikas instrumentu kolekciju. Dosimies uz Ludzas pilsdrupām, un uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Latgales podnieka darbnīcas apmeklējums ar līdzdarbošanos!
Dodamies aizraujošā skolēnu ekskursijā uz Igauniju! „Tartu, AHHAA un Aviācijas muzejs” - lieliska divu dienu klases ekskursija
16.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Jūs sagaida Ahhaa zinātnes centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs Jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi, piedalīties kosmosa braucienā un citi piedzīvojumu. Tartu skolēnu ekskursijas laikā redzēsiet Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju, šķībo māju. Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus: , pasažieru lidmašīnas, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, helihopterus un t.t.
Aizraujoša klases ekskursija ‘’LENNUSADAM un TALLINA’’
16.07.2015
Klases ekskursijas laikā Jūs apskatīsiet jūras muzeju LENNUSADAM’ - šis ir viens no modernākajiem un interesantākajiem visā Ziemeļeiropā. Muzeja tematika saistīta ar jūrasbraukšanu un militāro jomu. Iepazīsimies ar Tallinas vecpilsētu un apskatīsim seno nocietinājuma sienu ar sargtorņiem, Rātslaukumu, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus. No skatu laukuma pavērsies brīnišķīgs skats uz Lejaspilsētu.
”TV TORNIS un 3D TALLINĀ” klases ekskursija
15.07.2015
Piedāvājam Jums klases ekskursiju, kuras laikā iepazīsimies ar Tallinas vecpilsētu un apskatīsim seno nocietinājuma sienu ar sargtorņiem, Rātslaukumu, vecāko publisko pulksteni Tallinā, Ņevska katedrāli, interesantos vecpilsētas pagalmiņus. Tallinas modernās būves kā arī Nikolas baznīcu. No skatu laukuma pavērsies brīnišķīgs skats uz jūru. Klases ekskursijas laikā apskatīsim Tallinas televīzijas torni - augstais tornis ir augstākā celtne Igaunijā. Baudīsim unikālus skatus un trauksimies debesīs ar ātrgaitas liftu, kā arī iepazīsimies ar torņa vēsturi.
Aizraujoša klases ekskursija uz Igauniju – ”TARTU UN AHHAA”
14.07.2015
Tartu klases ekskursijas laikā apskatīsiet skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un šķībo māju. Dosieties meklēt piedzīvojumus uz moderno AHHAA zinātnes centru, kur dažādas ierīces pārsteigs jūs. Klases ekskursijas laikā Jūs sagaida enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā.
Klases ekskursija uz Tartu un Ledus laikmeta centru
13.07.2015
Tartu klases ekskursijas laikā Jūs apskatīsiet Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un valsts šķībāko māju. Dosimies uz Ledus laikmeta centru, kurš ir balstīts uz ICE AGE. Ledus laikmeta centra mērķis - parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā.
„RŪJIENA AR IGAUNIJAS GARŠU” skolēnu ekskursija
11.07.2015
Dodamies uz Rūjienas saldējumu, kur skolēnu ekskursijas laikā varēsim uzzināt kā top saldējums un varēsim nobaudīt aptuveni divdesmit veidu saldējumus. Dabas izpētes taka Rannametsa - Tolkuse ir 2,2km gara apļveida taka, kura ir daļēji bruģēta, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18 m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50 km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu, izjutīsim tās gaisotni.
Aizraujoša divu dienu skolēnu ekskursija – ”Tartu, Ledus laikmeta centrs, Munameģis”
10.07.2015
Tartu skolēnu ekskursijas laikā redzēsiet ‘Eņģeļu tiltu’, Zupas kvartālu, Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un šķībo māju. Ledus laikmeta centra mērķis ir parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā. Lielais munameģis 318 m ir Igaunijas un Baltijas augstākā virsotne, kalnu virsotnē atrodas skatu tornis no kura paveras skats 50km rādiusā.
"RŪJIENA, TARTU, AHHAA un AVIĀCIJAS” klases ekskursija
09.07.2015
Dodamies aizraujošā divu dienu klases ekskursijā uz Igauniju. Jūs jau gaida Rūjienas saldējuma ražotne, kurā redzēsiet kā top saldējums kā arī nogaršosiet aptuveni divdesmit dažādus saldējuma veidus. Aviācijas muzejā aplūkosiet aizraujošus eksponātus: kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus un pasažieru lidmašīnas. Gida vadībā aplūkosiet Tartu vecpilsētu, strūklakas, Domu, Tartu Pizas torni, Rātslaukumu, Eņģeļu un Velnu tiltiņus, Buču kalniņu. Klases ekskursijas laikā Jūs sagaida modernais Ahhaa centrs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav.
“RANNAMETSA DABAS TAKA UN PĒRNAVA” klases ekskursija
08.07.2015
Piedāvājam doties klases ekskursijā un apmeklēt Dabas izpētes taku Rannametsa - Tolkuse, kura ir 2,2km gara apļveida taka, kura ir daļēji bruģēta, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18 m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50 km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu un izjutīsim tās gaisotni.
Piedāvājam doties divu dienu skolēnu ekskursijā - TARTU, AHHA, 4D KINO, LEDUS LAIKMETA CENTRS, AVIĀCIJAS MUZEJS
07.07.2015
Tartu skolēnu ekskursijas laikā apskatām Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, Rātslaukumu, valsts šķībāko māju. Skatīsimies 4D kino, filma būs aizraujoša ikvienam skatītājam. Jūs sagaida modernais Ahhaa zinātnes centrs Tartū, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs Jūs. Skolēnu ekskursijas laikā Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā un daudzi citi piedzīvojumu. Dosimies uz Ledus laikmeta centru. Ledus laikmeta centra mērķis ir parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā. Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus: mācību treniņu lidmašīnas, helihopterus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, bumbvedējus un pasažieru lidmašīnas.
Dodamies skolēnu ekskursijā uz Tartu un Aviācijas muzeju!
06.07.2015
Dodamies skolēnu ekskursijā uz Tartu un Aviācijas muzeju! Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus - helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus un pasažieru lidmašīnas. Gida pavadībā aplūkosiet Tartu vecpilsētu, strūklakas, Domu, Tartu Pizas torni, Rātslaukumu, Eņģeļu, Velnu tiltiņus un Buču kalniņu.
Piedāvājam Jums divu dienu klases ekskursiju uz Igauniju. Dodamies uz Lennusadam Tallinā un Ahhaa Tartu!
05.07.2015
Tartu klases ekskursijas laikā apskatām Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, Rātslaukumu un valsts šķībāko māju. Jūs sagaida modernais Ahhaa centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs Jūs. Klases ekskursijas laikā Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi. Tallinas vecpilsētas apskate, aplūkosim seno nocietinājuma sienu ar sargu torņiem, Rātslaukuma, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus. Nikolas baznīcu, Hanzas perioda ģildes ēkas un modernākās Tallinas būves. No skatu laukuma paveras skats uz jūru. Jūs gaida jūras muzejā LENNUSADAM! Šis ir viens no modernākajiem un interesantākajiem Ziemeļeiropā. Muzeja tematika saistīta ar jūrasbraukšanu un militāro jomu.
Piedāvājam doties uz Bastiona pazemes ejām un Tallinu - aizraujoša klases ekskursija!
05.07.2015
Klases ekskursijas laikā aplūkosim seno nocietinājuma sienu ar sargu torņiem, Rātslaukuma, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā un interesantos vecpilsētas pagalmiņus. Nikolas baznīcu, Hanzas perioda ģildes ēkas un modernākās Tallinas būves. No skatu laukuma paveras skats uz Lejaspilsētu. Bastiona tuneļos ir ierīkota ekspozīja Ceļojums laikā, kurā iekļauts arī īpašs pazemes vilciens, kurš astoņas minūtēs laikā aizved ceļotājus nakotnē. Ceļotāji tiek iepazīstināti ar Tallinas izveidošanos un attīstību.
Klases ekskursija uz Munameģi
03.07.2015
Lielais munameģis ir Igaunijas un Baltijas augstākā virsotne, kalnu virsotnē atrodas skatu tornis no kura paveras skats 50km rādiusā. Klases ekskursijas laikā piusas devona smilšakmens alas sniegs Jums iespēju ielūkoties varenajos pazemes labirintos. Izzinoša mācību taka 1,4 km garumā un ekskursiju centrā Jūs gaida muzejs, kafejnīca un darbistaba.
Klases ekskursija divu dienu garumā uz Jūras zemi Sāremā
02.07.2015
Klases ekskursijas laikā Jūs sagaida kāpiens augstākajā Igaunijas kāpā Tornamegi, Koguvas brīvdabas etnogrāfiskais ciematiņš, Kāli meteorīta krāteris, 14. gs Kuresāres bīskapa pils, Kadiķu audzes un pārgājies gar 20m augstajām Pangas klintīm jūras krastā, Anglas piecu vējdzirnavu komplekss, kas ir vienīgais Sāmsalā palikušais dirnavkalns, Strausa fermas apmeklējums, pārbrauciens pa dambi no Sāremā sala uz Muhu salu, brauciens ar prāmi no Muhu salas uz Virtsu.
ČIPSI, RANNAMETSA un PĒRNAVA. Skolēni, dodamies skolēnu ekskursijā uz Igauniju!
01.07.2015
Skolēnu ekskursijas laikā Jūs sagaida Ādažu čipsu ražotne, kur ikvienam būs iespēja uzzināt par čipsu izcelsmi un uzturvērtību, savām acīm ieraudzīt kā no kartupeļiem top gardi čipsi, apmeklēt Dabas izpētes taku Rannametsa–Tolkuse, kura ir 2,2 km gara apļveida taka, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18 m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50 km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu un izjutīsim tās gaisotni.
Piedāvājam doties izzinošā klases ekskursijā - Varšava un zinātnes centrs Kopernik
30.06.2015
Klases ekskursijas laikā dosimies apskatīt Polijas galvaspilsētas ievērojamākās vietas. Pārejā no vecpilsētas un jauno pilsētas daļu iepazīsieties ar ekspozīciju, kas ilustrē pilsētas vēsturi. Karaliskā pils un Karaliskais ceļš ir pilsētas interesantākā vieta, gadsimtu garumā veidojušies pilsētas kompleksi ar brīnišķīgu baznīcu un klosteru arhitektūru, parkiem un dzīvojamajām mājām. Klases ekskursija turpināsies muzejā Karaliskie Lazenki, kur aplūkojama brīvdabas kompozīcija un tā ir viena no skaistākajām vietām Eiropā. Visbeidzot zinātnes centra Koperniks apmeklējums – iedomājieties vietu, kur var skraidīt, lēkāt, pieskarties eksponātiem, veikt dažādus eksperimentus.
Kuldīga un Ventspils - divu dienu skolēnu ekskursija
30.06.2015
Skolēnu ekskursijas laikā apmeklēsim Durbes pili, kas ir viena no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē. Šokolādes muzejā iepazīsimies ar šokolādes tapšanas tradīcijām, piedalīsimies. Īvandes ūdenskritums un Abavas rumba. Kuldīgas pilsētas apskate un Ventas rumba. Ierodamies Ventspilī un dodamies ekskursijā pa vecpilsētu un pastaigā pa Dienvidu molu, kur ierīkota labiekārtota pastaigu promenāde. Jaunrades nama apmeklējums un dodamies uz Platenāriju, kur tiek demonstrēti unikālu zvaigžņu šovi. Piejūras brīvdabas muzejs ir vienīgais zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā. Kāpjam uz Hercoga Jēkaba klāja un dodamies 45 minūšu braucienā.
Piedāvājam doties izzinošā ceļojumā skolēniem. Varšava un zinātnes centrs „Kopernik”
15.06.2015
Ekskursijas laikā dosimies apskatīt Varšavas ievērojamākās vietas, būs iespēja redzēt un apmeklēt Vecpilsētu, kas ir pilsētas vēsturiskais centrs un pati vecākā pilsētas daļa, dosimies uz tirgus laukumu, kas ir viena no Varšavas skaistākajām vietām. Pārejā no vecpilsētas un jauno pilsētas daļu (Barbakānā) iepazīsieties ar ekspozīciju, kas ilustrē pilsētas nocietinājumu vēsturi. Nāriņas piemineklis ir Varšavas simbols, to iekļauj strūklakas, kas sniegs patīkamu atsvaidzinājumu karstās dienās. Karaliskā pils un Karaliskais ceļš ir pilsētas interesantākā vieta, gadsimtu garumā veidojušies pilsētas kompleksi ar brīnišķīgu baznīcu un klosteru arhitektūru, parkiem un dzīvojamajām mājām. Klases ekskursija turpināsies muzejā „Karaliskie Lazenki”, kur aplūkojama Varšavas skaistākā brīvdabas kompozīcija un tā ir viena no skaistākajām vietām Eiropā. Visbeidzot zinātnes centra „Koperniks” apmeklējums – iedomājieties vietu, kur var skraidīt, lēkāt, pieskarties eksponātiem un veikt dažādus eksperimentus. Zinātnes centrs ir sadalīts vairākās zonās un interesi izraisīs ikvienam apmeklētājam.
ČIPSI – RANNAMETSA - PĒRNAVA! Skolēni, dodamies klases ekskursijā uz Igauniju
12.06.2015
. Jūs sagaida Ādažu čipsu ražotne, kur ikvienam būs iespēja uzzināt par čipsu izcelsmi un uzturvērtību un savām acīm ieraudzīt kā no kartupeļiem top gardi čipsi. apmeklēt Dabas izpētes taku Rannametsa – Tolkuse, kura ir 2,2 km gara apļveida taka, kura ir daļēji bruģēta, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu un izjutīsim tās gaisotni.
Skolēnu ekskursija 2 dienu garumā uz Jūras zemi Sāremā
09.06.2015
Jūs sagaida kāpiens augstākajā Igaunijas kāpā Tornamegi, Koguvas brīvdabas etnogrāfiskais ciematiņš, Kāli meteorīta krāteris, 14.gs Kuresāres bīskapa pils, Kadiķu audzes un pārgājies gar 20 m augstajām Pangas klintīm jūras krastā, Anglas 5 vējdzirnavu komplekss, kas ir vienīgais Sāmsalā palikušais dirnavkalns , Strausa fermas apmeklējums kā arī pārbrauciens pa dambi no Sāremā sala uz Muhu salu un brauciens ar prāmi no Muhu salas un Virtsu.
Skolēnu ekskursija UZ MUNAMEĢI
07.06.2015
Lielais munameģis (318m) ir Igaunijas un Baltijas augstākā virsotne, kalnu virsotnē atrodas skatu tornis no kura paveras skats 50 km rādiusā. Piusas devona smilšakmens alas sniegs mums iespēju ielūkoties varenajos pazemes labirintos. Izzinoša mācību taka 1,4km garumā un ekskursiju centrā Jūs gaida muzejs, kafejnīca un darbistaba.
Piedāvājam 2 dienu skolēnu ekskursiju uz Igauniju. Dodamies uz ‘’LENNUSADAM’’ Tallinā un AHHAA Tartu
05.06.2015
Tartu apskates ekskursija laikā apskatām Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, Rātslaukumu un valsts šķībāko māju. Jūs sagaida modernais AHHAA zinātnes centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav. Tallinas vecpilsētas apskate, aplūkosim seno nocietinājuma sienu ar sargu torņiem, Rātslaukuma, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus, SV. Nikolas baznīcu, Hanzas perioda ģildes ēkas un modernākās Tallinas būves. No skatu laukuma paveras skats uz jūru un Lejaspilsētu. Jūs jau gaida jūras muzejā ‘’LENNUSADAM’’ šis ir viens no modernākajiem un interesantākajiem visā Ziemeļeiropā. Muzeja tematika saistīta ar jūrasbraukšanu un militāro jomu.
Aizraujoša skolēnu ekskursija! Piedāvājam doties uz Bastiona pazemes ejām un Tallinu !
02.06.2015
Tallinas vecpilsētas apskate, aplūkosim seno nocietinājuma sienu ar sargu torņiem, Rātslaukuma, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus, SV. Nikolas baznīcu, Hanzas perioda ģildes ēkas un modernākās Tallinas būves. No skatu laukuma paveras skats uz jūru un Lejaspilsētu. Bastiona tuneļos ir ierīkota ekspozīja ‘’Ceļojums laikā’’, kurā iekļauts arī īpašs pazemes vilciens, kurš 8 minūtēs aizved ceļotājus 2219. gadā. Ceļotāji tiek iepazīstināti ar Tallinas izveidošanos un attīstību.
Skolēni, dodamies ekskursijā uz Tartu un Aviācijas muzeju !
31.05.2015
Skolēni, dodamies ekskursijā uz Tartu un Aviācijas muzeju! Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus – helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, pasažieru lidmašīnas. Igaunijas intelektuālā galvaspilsēta Tartu. Gida pavadībā aplūkosiet Tartu vecpilsētu, strūklakas, Domu, Tartu Pizas torni, Rātslaukumu un Rātsnamu, Eņģeļu un Velnu tiltiņus un Buču kalniņu.
Piedāvājam skolēnu grupai doties aizraujošā 2 dienu ekskursijā – TARTU, AHHA, 4D KINO, LEDUS LAIKMETA CENTRS, AVIĀCIJAS MUZEJS
31.05.2015
Tartu apskates ekskursija laikā apskatām Eņģeļu tiltu, Zupas kvartālu, Rātslaukumu un valsts šķībāko māju. Skatīsimies 4D kino un filma būs aizraujoša ikvienam skatītājam. Jūs sagaida modernais AHHAA zinātnes centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav. Dosimies uz Ledus laikmeta centru, kurš ir balstīts uz ‘’ICE AGE’’. Ledus laikmeta centra mērķis ir parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā. Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus – helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, pasažieru lidmašīnas.
RANNAMETSA DABAS TAKA UN PĒRNAVA, piedāvājam doties skolēnu ekskursijā
26.05.2015
RANNAMETSA DABAS TAKA UN PĒRNAVA, piedāvājam doties skolēnu ekskursijā un apmeklēt Dabas izpētes taku Rannametsa – Tolkuse, kura ir 2,2 km gara apļveida taka, kura ir daļēji bruģēta, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu un izjutīsim tās gaisotni.
RŪJIENA – TARTU – AHHAA – AVIĀCIJAS MUZEJS !
24.05.2015
Skolēni, dodamies aizraujošā 2 dienu ekskursijā uz Igauniju. Jūs jau gaida Rūjienas saldējuma ražotne, kurā redzēsiet kā top saldējums kā arī nogaršosiet aptuveni 20 dažādus saldējuma veidus. Aviācijas muzejā aplūkosiet aizraujošus eksponātus – helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, pasažieru lidmašīnas. Gida pavadībā aplūkosiet Tartu vecpilsētu, strūklakas, Domu, Tartu Pizas torni, Rātslaukumu un Rātsnamu, Eņģeļu un Velnu tiltiņus un Buču kalniņu. Jūs sagaida modernais AHHAA zinātnes centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav.
Aizraujoša 2 dienu skolēnu grupu ekskursija – Tartu – Ledus laikmeta centrs – Munameģis
22.05.2015
Tartu apskates ekskursijas laikā redzēsiet ‘’Eņģeļu tiltu’’, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un šķībo māju. . Dosimies uz Ledus laikmeta centru, kurš ir balstīts uz ‘’ICE AGE’’. Ledus laikmeta centra mērķis ir parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā. Lielais munameģis (318m) ir Igaunijas un Baltijas augstākā virsotne, kalnu virsotnē atrodas skatu tornis no kura paveras skats 50 km rādiusā.
RŪJIENA AR IGAUNIJAS GARŠU !
19.05.2015
RŪJIENA AR IGAUNIJAS GARŠU! Skolēni, dodamies ekskursijā uz Rūjienas saldējumu, kur varēsim uzzināt kā top saldējums un varēsim nobaudīt aptuveni 20 veidu saldējumus. Dabas izpētes taka Rannametsa – Tolkuse ir 2,2 km gara apļveida taka, kura ir daļēji bruģēta, ved cauri priežu mežam, kas atrodas kāpās un Tolkuse purvājam un galapunktā noved pie lielākā purvāja dīķa. Kāpsim 18m augstā skatu tornī no kura varēsim redzēt pat 50km attālumā. Dodamies uz Pērnavu, kur redzēsim Pērnavas pilsētu un izjutīsim tās gaisotni.
Skolēni, dodamies aizraujošā klases ekskursijā uz Igauniju. Tartu – AHHAA – Aviācijas muzejs, lieliska 2 dienu ekskursija
17.05.2015
Jūs sagaida modernais AHHAA zinātnes centrs, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav. Tartu apskates ekskursijas laikā redzēsiet ‘’Eņģeļu tiltu’’, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un šķībo māju. Aviācijas muzejs piedāvā apskatīt aizraujošus eksponātus – helihopterus, mācību treniņu lidmašīnas, bumbvedējus, kaujas lidmašīnas, iznīcinātājus, pasažieru lidmašīnas.
Skolēnu ekskursija uz Tartu un Ledus laikmeta centru
15.05.2015
Tartu apskatīsiet ‘’Eņģeļu tiltu’’, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un valsts šķībāko māju. Dosimies uz Ledus laikmeta centru, kurš ir balstīts uz ‘’ICE AGE’’. Ledus laikmeta centra mērķis ir parādīt, ko ledus laikmeta šļūdoņi ir izmainījuši Baltijā.
Aizraujoša skolēnu ekskursija uz Igauniju, TARTU UN AHHAA !
12.05.2015
Tartu apskatīsiet ‘’Eņģeļu tiltu’’, Zupas kvartālu, skaisto Rātslaukumu ar slaveno Studenta skūpstu statuju un šķībo māju. Dosieties meklēt piedzīvojumus uz moderno zinātnes centru AHHAA, kur dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs jūs. Jūs sagaida milzīga enerģijas mašīna, varēsiet izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, piedalīties kosmosa braucienā, varēsiet noraudzīties kā no olas izšķiļas cāļi un daudzi citi piedzīvojumu. Baltijā otra tāda nav.
Skolēnu ekskursija - TV TORNIS UN 3D TALLINĀ
10.05.2015
Piedāvājam skolēnu ekskursiju, kuras laikā iepazīsimies ar Tallinas vecpilsētu un apskatīsim seno nocietinājuma sienu ar sargtorņiem, Rātslaukumu, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus, SV. Nikolas baznīcu, kā arī Tallinas modernās būves. No skatu laukuma pavērsies brīnišķīgs skats uz Lejaspilsētu un jūru. Apskatīsim Tallinas televīzijas torni, 314 m augstais tornis ir augstākā celtne Igaunijā. Baudīsim unikālus skatus un trauksimies debesīs ar ātrgaitas liftu, kā arī nedaudz iepazīsimies ar torņa vēsturi.
Pretī piedzīvojumiem uz Tallinu! LENNUSADAM UN TALLINA - jūs jau gaida, aizraujoša skolēnu ekskursija
08.05.2015
Iepazīsimies ar Tallinas vecpilsētu un apskatīsim seno nocietinājuma sienu ar sargtorņiem, Rātslaukumu, Ņevska katedrāli, vecāko publisko pulksteni Tallinā, interesantos vecpilsētas pagalmiņus, SV. Nikolas baznīcu, kā arī Tallinas modernās būves. No skatu laukuma pavērsies brīnišķīgs skats uz Lejaspilsētu un jūru. Jūs jau gaida jūras muzejā ‘’LENNUSADAM’’ šis ir viens no modernākajiem un interesantākajiem visā Ziemeļeiropā. Muzeja tematika saistīta ar jūrasbraukšanu un militāro jomu.
Skolēnu ekskursija - Latgales lielais loks
05.05.2015
Skolēnu ekskursija - Latgales lielais loks! Likteņdārza apmeklējums, Krustkalnu un Teiču rezervāts, pastaiga vietējā gida pavadībā. Mūzikas instrumentu izgatavošanas darbnīcas apmeklējums, kur aplūkosim veco mūzikas instrumentu kolekciju. Dosimies uz Ludzas pilsdrupām, kā arī uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Latgales podnieka darbnīcas apmeklējums ar līdzdarbošanos.
Kurzemes ūdenskritumi ar Durbes pili un pasaku mežu! Piedāvājam doties interesantā skolēnu ekskursijā
02.05.2015
Kurzemes ūdenskritumi ar Durbes pili un pasaku mežu! Piedāvājam doties interesantā skolēnu ekskursijā, kuras laikā apmeklēsim vienu no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē – Durbes pili. Aplūkosim Sabiles vīna kalnu, kas ir vistālāk uz Ziemeļiem esošais vīna kalns. Īvandes ūdenskritums un Abavas rumba. Kuldīgas pilsētas apskate un Ventas rumba. Esam nonākuši pasaku mežā ‘’Imulas’’, šeit ir izveidota meža taka ar aizraujošām spēlēm gan lieliem, gan maziem.
Garšīgā skolēnu ekskursijā uz Rūjienu
30.04.2015
Garšīgā skolēnu ekskursijā uz Rūjienu! Ekskursijas laikā apmeklēsim Rūjienas saldējuma fabriku, kur top gards saldējums un kur Jūs iepazīstinās ar saldējuma tapšanas tradīcijām. Ķoņu dzirnavu apmeklējums un šinšillu audzētava, kur varēsiet uzzināt visu par šinšillu izcelsmi.
Skolēnu ekskursija uz Ventspili
30.04.2015
Skolēnu ekskursija uz Ventspili! Jaunrades nama apmeklējums un dodamies uz Planetāriju, kur tiek demonstrēti unikālu zvaigžņu šovi. Piejūras brīvdabas muzejs ir vienīgais zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā, kurā varēsim iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām. Kāpjam uz Hercoga Jēkaba klāja un dodamies 45 minūšu braucienā.
Klases ekskursijas uz Jaunpili
26.04.2015
Klases ekskursijas uz Jaunpili! Ekskursijas laikā apmeklēsim Šokolādes muzeju, tā ir vieta, kur ir iespēja iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu tapšanas procesu un izgatavot savu šokolādes figūriņu. Maizes ceptuves ‘’Lāči’’ apmeklējums, kur skolēniem būs iespēja iepazīties ar maizes cepšanas procesu. Esam Jaunpilī un pēc Jūsu izvēles varat izvēlēties sev piemērotāko programmu – mazie mūciņi vai ielūdz pils atslēgu glabātāja.
Četri muzeji Ventspilī. Izzinošā skolēnu ekskursija
24.04.2015
Izzinošā skolēnu ekskursija, kuras laikā skolēni apmeklēs Ventspils vecpilsētu, dosies pastaigā pa Dienvidu molu, kur izveidot labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas. Piedāvājumā ir apmeklēt četrus muzejus – Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzeju, H. Dorbes memoriālais muzejs, Amatu māja.
Ļoti garšīgā klases ekskursija
21.04.2015
Ļoti garšīgā klases ekskursija. Ekskursiju sāksim ar saldējuma degustāciju un tapšanas procesa vērošanu A/S Druvas pārtikā. Apmeklēsim Saldus pilskalnu un pēc Jūsu izvēles dosimies vērot piena konfekšu ‘’Gotiņa’’ tapšanu un izbaudīt degustāciju vai arī ‘’Saldus maiznieks’’ apmeklējums.
Klases ekskursijas uz Līgatnes bunkuriem
20.04.2015
Klases ekskursijas uz Līgatnes bunkuriem. Līgatnes pazemes bunkuri ir Padomju laika slepenais objekts ar segvārdu ‘’Pansionāts’’. ‘’Saulstaru’’ briežu dārzos ganās vairāk kā 100 staltbrieži, dosimies un apskatīsim tos.
Liepāja, Kara ostas cietums un Kalvenes ZOO - interesanta skolēnu ekskursija
19.04.2015
Interesanta skolēnu ekskursija, kuras laikā dosimies uz pilsētu, kurā piedzimst vējš, lai aplūkotu mūziķu slavas aleju, Latvijas 1.Rokkafeinīcu, promenādi, kara ostu, Ziemeļmolu, kura kopgarums ir 1800m, rožu laukumu un SV. Trīssavienības katedrāli. Kara ostas cietums izraisīs īpašu interesei ikvienā apmeklētājā, piedāvājumā ekskursija ar šova elementiem. Kā arī Kalvenes ZOO apmeklējums, kas ir Rīgas zooloģiskā dārza filiāle.
Skolēnu ekskursija uz Minhauzena muzeju un meža taku Duntē
17.04.2015
Skolēnu ekskursija uz Minhauzena muzeju un meža taku Duntē. Minhauzena muzejs palīdz atdzimt leģendai un šis ir viens no apmeklētākajiem muzejiem Latvijā. Šeit viss ir patiess – tikai savādāks! Baltā kāpa, atrodas Inčupes labajā krastā pie upes ietekas jūrā, kā arī pastaiga pa Saulrieta taku. Vidzemes keramiķu darbnīcas apmeklējums.
Skolēnu ekskursija uz Laumu dabas parku
14.04.2015
Skolēnu ekskursija uz Laumu dabas parku. Dodamies pastaigā pa augļu taku, putnu taku, meža taku un sporta taku. Valdemārpils diežliepa ir lielākā Baltijā. Dodamies uz šinšillu audzētavu, apmeklējam Vandzenes dižakmeni, kas ir ceturtais lielākais Latvijā un visbeidzot Mērsraga bāka.
Klases ekskursija pa Cēsu pilsētu
12.04.2015
Klases ekskursija uz Laumu dabas parku, kur pēc izvēles varēsiet izvēlēties bišu taku, kuras laikā būs interesanta iepazīšanās ar brīnumiem un pārsteidzošiem noslēpumiem bišu saimes dzīvē vai putnu taku. Un pēc izzinošas ekskursijas dosimies uz sporta taku, kur aktīvi izkustēsimies. Dosimies uz Kolkas ragu, kur satiekas divas jūras, vecās bākas atlieks un piemiņas vieta K. Valdemāram. Pūrciema Baltās kāpas dabas taka, kurā vērojama ļoti skaista daba un apmeklēsim arī Rojas zvejniecības muzeju, kur iepazīsimies ar zvejnieku tradīcijām.
Rīkojam skolēnu ekskursiju, kuras laikā apmeklēsim Ieriķu dzirnavas, kas ir 300 gadus vecas
10.04.2015
Nelielas skolēnu ekskursija pa Cēsu pilsētu un dodamies viduslaiku pils apskatē. Cēsu Viduslaiku pils bija viena no pirmajiem mūra nocietinājumiem, ko senās Latvijas teritorijā uzcēla vācu krustneši. Rakšu ZOO apmeklējums un šajā saimniecībā var apskatīt lamas, kamieļus, alpakas, gvanako.
Klases ekskursijas uz Rūjienu ar Igaunijas garšu
07.04.2015
Klases ekskursijas uz Rūjienu ar Igaunijas garšu. Apmeklējot ražotni varēsiet uzzināt kā top saldējums, kā arī varēsiet nobaudīt aptuveni 20 saldējuma veidus. Esam Igaunijā, kur Rannametsa kāpas ir vienmēr bijušas populāras tūristu vidū. Šeit ir izbūvētas takas un izvietoti informācijas stendi.2,2 kilometrus garā takā. Dodamies uz Pērnavas pilsētu un izjutīsim Pērnavas gaisotni.
Pavasaris mostas un aicina doties skolēnu ekskursijā uz Siguldu
05.04.2015
Rāmkalnos mūs sagaida izklaides un lieliska atpūta un tālāk dodamies uz Turaidas pili. Šī ir viena no senākajām vēl tagad apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. No tās 27 metrus augstā torņa paveras brīnišķīgs skats uz mežiem klāto Gaujas senleju. Pēc Jūsu izvēles varēsiet izvēlēties ekskursijas programmu.
Klases ekskursijā piedāvājam doties uz Uldevena koka pili, tā ir senlatviešu koka pils, kas veidota balstoties uz arheoloģisko izrakumu materiāliem
04.04.2015
Dodamies uz Skrīvera saldējumu, kur uzzināsim mājas saldējuma gatavošanas filozofiju un to cik dažādi veidi šeit top. Pļaviņu hidroelektrostacijas apmeklējums, ekskursijas laikā redzēsiet skatu laukumus, mašīnzāles, transformatorus un vēl daudz ko citu.
Dodamies aizraujošā klases ekskursijā uz Siguldu
01.04.2015
Ar rodeļiem uz viduslaiku pili un bobsleja trasi. Dosieties uz Rāmkalniem, kur Jūs sagaida 400m garš nobrauciens ar rodeli, šī ir garākā rodeļu trase Baltijā. Turpat uz vietas ir pieejamas arī citas atrakcijas. Vēlāk nokļūsiet viduslaikos apmeklējot Siguldas Viduslaiku pili, kurā uzzināsiet par ordeņa ikdienu un varēsiet baudīt unikālo skatu pāri Gaujas senlejai. Ekskursijas laikā Jūs pat varēsiet uzvilkt bruņas un sajust viduslaiku garu. Bobsleja un kamaniņu trases apmeklējums. Mūsdienu trase ir uzbūvēta 1986. Gadā un tās garums ir 1200 + 220 m, un tajā iespējams attīstīt ātrumu līdz pat 130 km/h.
AVIO RĪGA AR TV TORNI - skolēnu ekskursija
30.03.2015
Dodamies skolēnu ekskursijā, kuras laikā skolēni apmeklēs Rīgas lidostu, šeit būs iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi un tās attīstību. Rīgas aviācijas un tehnikas muzejā aplūkosim bagāto aviācijas tehnikas kolekciju. Šim muzejam nav līdzinieku Baltijā un tas ir viens no lielākajiem visā Eiropā. Dosimies uz Zaķusalas radio un televīzijas skatu laukumu, kas atrodas 97m augstumā. Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368m augsts un augstākais tornis Eiropas savienībā.
Skolēnu ekskursija ar rodeļiem uz viduslaiku pili un Līgatnes dabas taku
27.03.2015
Skolēnu ekskursija ar rodeļiem uz viduslaiku pili un Līgatnes dabas taku. Dosieties uz Rāmkalniem, kur Jūs sagaida 400m garš nobrauciens ar rodeli, šī ir garākā rodeļu trase Baltijā. Turpat uz vietas ir pieejamas arī citas atrakcijas. Vēlāk nokļūsiet viduslaikos apmeklējot Siguldas Viduslaiku pili, kurā uzzināsiet par ordeņa ikdienu un varēsiet baudīt unikālo skatu pāri Gaujas senlejai. Ekskursijas laikā Jūs pat varēsiet uzvilkt bruņas un sajust viduslaiku garu. Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk nekā 5km garumā ierīkotas takas, kur novērosim Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus.
Kuldīga un Ventspils – dodamies aizraujošā divu dienu skolēnu ekskursijā.
23.03.2015
Kuldīga un Ventspils – dodamies aizraujošā divu dienu skolēnu ekskursijā. Apmeklēsim Durbes pili, kas ir viena no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē. Šokolādes muzejā iepazīsimies ar šokolādes tapšanas tradīcijām, piedalīsimies degustācijās un izveidosim paši savu šokolādes figūriņu. Aplūkosim Sabiles vīna kalnu, kas ir vistālāk uz Ziemeļiem esošais vīna kalns. Īvandes ūdenskritums un Abavas rumba. Kuldīgas pilsētas apskate un Ventas rumba. Ierodamies Ventspilī un dodamies ekskursijā pa vecpilsētu un pastaigā pa Dienvidu molu, kur ierīkota labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas. Lieliska vieta, kur vērot saules rietu. Jaunrades nama apmeklējums un dodamies uz Platenāriju, kur tiek demonstrēti unikālu zvaigžņu šovi, vai arī iespējams Observatorijas apmeklējums. Piejūras brīvdabas muzejs ir vienīgais zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā, kurā varēsim iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām. Kāpjam uz ‘’Hercoga Jēkaba’’ klāja un dodamies 45 minūšu braucienā.
Piedāvājam doties skolēnu ekskursijā, kuras laikā dosimies uz Zaķusalas radio un televīzijas skatu laukumu, kas atrodas 97m augstumā
23.03.2015
Piedāvājam doties skolēnu ekskursijā, kuras laikā dosimies uz Zaķusalas radio un televīzijas skatu laukumu, kas atrodas 97m augstumā. Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368m augsts un augstākais tornis Eiropas savienībā. Dodamies ekskursijā pa Uldevena koka pili, tā ir senlatviešu koka pils, kas veidota balstoties uz arheoloģisko izrakumu materiāliem. Dodamies uz Skrīvera saldējumu, kur uzzināsim mājas saldējuma gatavošanas filozofiju un to cik dažādi veidi šeit top.
Dodamies skolēnu ekskursijā uz Cēsīm, pēc zināšanām un izklaidēm
21.03.2015
Dodamies skolēnu ekskursijā uz Cēsīm, pēc zināšanām un izklaidēm. Skolēnu ekskursija piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Cēsu viduslaiku pils apmeklējums, kura kopā ar parku veido romantisku gaisotni. Dosimies pastaigā pa pilsētu un pēc tam pēc izvēles apmeklēsim Līgatnes dabas parku, Ieriķu dzirnavas, Safari parks More.
Saldus ar saldumiem un Liepāja ar jūru! Piedāvājam doties skolēnu ekskursiju divu dienu garumā
20.03.2015
Saldus ar saldumiem un Liepāja ar jūru! Piedāvājam doties skolēnu ekskursiju divu dienu garumā. Ekskursiju sāksim ar saldējuma degustāciju un tapšanas procesa vērošanu A/S Druvas pārtikā. Apmeklēsim Saldus pilskalnu un pēc Jūsu izvēles dosimies vērot piena konfekšu ‘’Gotiņa’’ tapšanu un izbaudīt degustāciju vai arī ‘’Saldus maiznieks’’ apmeklējums. Esam Liepājā un dodamies apmeklēt Kalvenes ZOO, kas ir Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle. Esot Liepājā noteikti ir jāapmeklē mūziķu slavas aleju, Latvijas 1.Rokkafeinīcu, promenādi, karaostu, Ziemeļmolu, kura kopgarums ir 1800m, rožu laukumu un SV. Trīssavienības katedrāli. Karaostas cietums izraisīs īpašu interesei ikvienā apmeklētājā, piedāvājumā ekskursija ar šova elementiem.
Klases ekskursijas laikā piedāvājam doties uz pilsētu, kurā piedzimst vējš
17.03.2015
Klases ekskursijas laikā piedāvājam doties uz pilsētu, kurā piedzimst vējš. Ekskursijas laikā apmeklēsiet apmeklēt Kalvenes ZOO, kas ir Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle. Esot Liepājā noteikti ir jāapmeklē mūziķu slavas aleju, Latvijas 1.Rokkafeinīcu, promenādi, karaostu, Ziemeļmolu, kura kopgarums ir 1800m, rožu laukumu un SV. Trīssavienības katedrāli. Karaostas cietums izraisīs īpašu interesei ikvienā apmeklētājā, piedāvājumā ekskursija ar šova elementiem. Un ekskursijas noslēgumā dodamies baudīt pastaigu gar jūras krastu.
Liepāja, Klaipēda ar delfīniem - skolēnu ekskursija
15.03.2015
Liepāja, Klaipēda ar delfīniem - skolēnu ekskursija. Piedāvājam apmeklēt Kalvenes ZOO, kas ir Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle. Dosimies uz pilsētu, kurā piedzimst vējš, lai aplūkotu mūziķu slavas aleju, Latvijas 1.Rokkafeinīcu, promenādi, karaostu, Ziemeļmolu, kura kopgarums ir 1800m, rožu laukumu un SV. Trīssavienības katedrāli. Karaostas cietums izraisīs īpašu interesei ikvienā apmeklētājā, piedāvājumā ekskursija ar šova elementiem. Otrā diena iesākas ar Klaipēdas delfinārija apmeklējumu, kur aizraujošas delfīnu un roņu izrādes izklaidēs mūs. Dziedošo akmeņu ieleja Madzučai – lielākā bonsai kociņu kolekcija Eiropā.
HELLO RIGA! Skolēni, dodamies skolēnu ekskursijā pa mūsu skaisto galvaspilsētu
13.03.2015
Skolēnu ekskursijas sākumā dodamies izbraukumā ar kuģīti ‘’Vecrīga’’ ķersim vēju un siltus saules starus, un apskatīsim Rīgu no cita skatu punkta. Dodamies pastaigā pa Vecrīgu, kas ir ikviena arhitekta apbrīnas objekts.
Divu dienu skolēnu ekskursija uz ZILO EZERU ZEMI
10.03.2015
Divu dienu skolēnu ekskursija uz ZILO EZERU ZEMI. Skolēni, dodamies uz Likteņdārzu, tā ir piemiņas vieta visiem tiem cilvēkiem, kas zuduši Latvijai 20.gs. Piestājam Preiļos un apmeklējam leļļu muzeju – miniatūro karaļvalsti. Uz kādu laiciņu paši pārtapsiet par lellēm. Esam nonākuši varenajā AGLONAS BAZILIKĀ. Šī ir viena no pazīstamākajām svētvietām pasaulē. Turpināsim ekskursiju dabas parkā Daugavas loki. Parks dibināts, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas vidusteces senlejas ainavu. Apmeklēsim Naujenas novadpētniecības muzeju, kas ir Naujenes pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma krātuve. Slutišķu vecticībnieku sādža ir etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kur iepazīsimies ar vietējo iedzīvotāju senajām tradīcijām un darbiem. Vasargališku skatu tornis ļaus pilnībā izbaudīt upīšu meandru skaistumu. Un ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Aglonas maizes muzeju, kur iespējams izbaudīt patiesu latgaliešu viesmīlību. Ekskursijas laikā saimniece pastāstīs par maizīti un tajā laikā varēsiet degustēt maizīti ar gardo tēju un medu.
Dodamies aizraujošā 2 dienu skolēnu ekskursijā uz Ventspili un Kolkas ragu
08.03.2015
Dodamies aizraujošā 2 dienu skolēnu ekskursijā uz Ventspili un Kolkas ragu. Apmeklēsim Šokolādes muzeju, tā ir vieta, kur ir iespēja iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu tapšanas procesu un izgatavot savu šokolādes figūriņu. Ierodamies Ventspilī un dodamies ekskursijā pa vecpilsētu un pastaigā pa Dienvidu molu, kur ierīkota labiekārtota pastaigu promenāde ar skatu platformu pie pašas bākas. Lieliska vieta, kur vērot saules rietu. Jaunrades nama apmeklējums un dodamies uz Platenāriju, kur tiek demonstrēti unikālu zvaigžņu šovi, vai arī iespējams Observatorijas apmeklējums. Piejūras brīvdabas muzejs ir vienīgais zvejniecībai veltītais brīvdabas muzejs Latvijā, kurā varēsim iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām. Kāpjam uz ‘’Hercoga Jēkaba’’ klāja un dodamies 45 minūšu braucienā. Dodamies uz Kolkas ragu, kas ir dabas dota satikšanās vieta. Pēc tam pastaiga Pūrciema Baltās kāpas dabas takās. Klases ekskursiju noslēgsim apmeklējot Ķemeru nacionālo parku, šeit izveidotas vairākas dabas izziņas takas.
Klases ekskursijā dodamies uz Jaunpili, kur katrs skolēns kļūst par mazo mūciņu
07.03.2015
Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apgūst pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču vadīšanas māku. Noslēgumā par godu šauj senais lielgabals. Dosimies īpašā maltītē, kurā varēsiet ēst gan ar koka karotēm, gan ar rokām un ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko viduslaiku mielastu.
Jaunpils ar pusdienu un programmu, dodamies aizraujošā skolēnu grupu ekskursijā
04.03.2015
Ekskursijas laikā viesosimies pie pils atslēgu glabātājas. Viņa mūs iepazīstinās ar bruņinieku pils vēsturi, iekšējās kārtības ruļļiem, baronu un citu galminieku dievišķajiem un ellišķajiem darbiem, kā arī viduslaiku audzināšanas metodēm. Katram ir unikāla iespēja paņemt rokās viduslaiku ieročus un noslēgumā šauj zviedru lielgabals. Dosimies īpašā maltītē, kurā varēsiet ēst gan ar koka karotēm, gan ar rokām un ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko viduslaiku mielastu.
Skolēni, dodamies aizraujošā klases ekskursijā – ČIPSI, MINHAUZENS UN ZIRGI !
02.03.2015
Ādažu čipsu ražotnē ikvienam būs iespēja uzzināt par čipsu izcelsim un uzturvērtību, kā našķēties saglabājot veselīga uztura pamatprincipus, un savām acīm ieraudzīt kā no kartupeļiem top gardi čipsi. Apmeklēsim zirgu stalli, kur ne tikai dosities izjādē ar zirgiem, bet varēsiet paarot zirgu ar auzām, burkāniem vai āboliem, kā arī apciemosiet stalli. Apmeklēsiet Minhauzena muzeju, kur varēsiet iegremdēties asprātīgā barona atmosfērā. Minhauzena muzejā viss ir patiess – tikai savādāks! Pašiem izturīgākajiem un zinātkārajiem ir iespēja doties pastaigā pa meža taku, kas ir garākā apses koka taka Eiropā.
ČIPSI AR RODEĻIEM UN VIDUSLAIKU GARŠU – PIEDĀVĀJAM DOTIES SKOLĒNU GRUPU EKSKURSIJĀ
28.02.2015
Ādažu čipsu ražotnē ikvienam būs iespēja uzzināt par čipsu izcelsim un uzturvērtību, kā našķēties saglabājot veselīga uztura pamatprincipus, un savām acīm ieraudzīt kā no kartupeļiem top gardi čipsi. Apmeklēsim zirgu stalli, kur ne tikai dosities izjādē ar zirgiem, bet varēsiet paarot zirgu ar auzām, burkāniem vai āboliem, kā arī apciemosiet stalli. Dosieties uz Rāmkalniem, kur Jūs sagaida 400m garš nobrauciens ar rodeli, šī ir garākā rodeļu trase Baltijā. Turpat uz vietas ir pieejamas arī citas atrakcijas. Vēlāk nokļūsiet viduslaikos apmeklējot Siguldas Viduslaiku pili, kurā uzzināsiet par ordeņa ikdienu un varēsiet baudīt unikālo skatu pāri Gaujas senlejai. Ekskursijas laikā Jūs pat varēsiet uzvilkt bruņas un sajust viduslaiku garu.
Ceļojums visai klasei uz Helsinkiem
10.02.2015
Parūpēsimies par to, lai ceļojums uz Somijas galvaspilsētu Jums paliktu atmiņā vēl ilgi! Interesanta ekskursija pa Kaupatori tirgu, kur iespējams iegādāties jebko, sākot ar jūrasveltēm un suvenīriem, beidzot ar Jūsu kāroto lietu, ko aizvest mājās saviem mīļajiem no ceļojuma. Noteikti pagaršojiet sviestmaizes zviedru stilā – šmorgasbordus! Aplūkosim senus kuģus un tūktoš jahtas Meritulinas krastmalā.
Brauciens visai klasei uz uz Helsinkiem un akvārijas SEA LIFE
10.02.2015
Brauciens visai klasei uz Somiju, iepazīt Helsinkus, un apmeklēt slaveno Kaupatori tirgu, kur noteikti jānobauda šmorgasbordi – sviestmaizes zviedru stilā – garšīgi! Pa ceļam uz zemūdens pasauli SEA LIFE, skolēniem būs iespēja apskatīt senus kuģus un jahtas. Akvāriju var apmeklēt visu gadu, tāpēc dosimies pa milzīgu zemūdens tuneli iepazīt jūras iemītniekus – jūraszvaigznes, haizivis un citus.
Skolēnu brauciens uz Stokholmu 3 dienu garumā
10.02.2015
Skolēnu brauciens uz Stokholmu 3 dienu garumā. Zviedrijas galvaspilsēta Jums piedāvā visas iespējas! Neaizmirsiet izmantot laiku lietderīgi, un tomēr pēc sirds patikas, lai gribētos atgriezties vēl un vēl! Kruīza laikā piedāvājam Jums interesantu izklaides programmu ikvienam – Jūs gaida pārsteigumi !
Brauciens pēc zināšanām uz Helsinkiem! Helsinki un zinātnes centrs HEUREKA /1.5 dienas/
10.02.2015
Dosimies uz Helsinku tirgu Kaupatori pa ceļam vēderā ieliekot kādu no garšīgajām zviedru sviestmaizēm - šmorgasbordiem, apskatīsim Raibo tirgus laukumu, Katedrāles augstās kāpnes Senāta laukumā, senos kuģus un jahtas Meritulinas krastmalā, iemūžināsim to visu ne tikai ar acīm, bet arī bildēs! Heureka Jūs jau gaidīs. Gūsim jaunas zināšanas un iespaidus izzinošo atrakciju un izklaides kompleksā. Galvenajā ekspozīcijā iepazīsiet cilvēka ķermeņa uzbūvi, fizikas likumus un dabas parādības. Stendā “Magnit” varēsiet iegādāties suvenīrus par piemiņu no zinātnes centra apmeklējuma.
Ekskursija skolēnu grupai uz Stokholmu
10.02.2015
Tehniski neaizmirstams brauciens uz Zviedrijas sirdi – Stokholmu un Tehnikas muzeju! Ekskursija pa Stokholmu, un tās vecpilsētu Gamla Stan – tā parādīs cik labi ir saglabājusies no viduslaikiem. Tur sastapsiet arī Karalisko pili, kas ir viena no lielākajām pasaulē, tajā ir vairāk kā 600 istabu! Tehnikas muzejā iepazīsieties ar tehnisko ierīču un būvju ražošanas vēsturi. JAUNUMS! Līdz 27.04.2014. Tehnikas muzejā ir izvietota pasaulē lielākā datorspēļu izstāde „Game On 2.0". Jums ir iespēja pārbaudīt savas iemaņas uz vairāk nekā 100 dažādām spēlēm, kas ir ražotas, sākot no 1960. gada līdz pat mūsdienām!
Ceļojums visai klasei uz Stokholmu un Vasa muzeju
10.02.2015
Iepazīsim tuvāk Stokholmu! Iztaigāsim pašu pilsētu, kas atrodas uz 14 salām, un tās sirdi – skaisto vecpilsētu Gamla Stan, kas ir kā muzejs zem klajas debess. Daudz ievērojamu vietu, skaistu baznīcu, muzeju un atrakciju. Ekskursiju turpināsim ar Vasa muzeja apmeklējumu. Populārākais muzejs Skandināvijā, kur redzēsim pasaulē vienīgo no 17. gs saglabājušos kuģi, kas jūras dzelmē pavadīja 333 gadus!
EVAK - Eiropas veselības apdrošināšanas karte
09.02.2015
Līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā 2004.gada 1.maijā, Latvijas iedzīvotājiem ir pavērušās daudz plašākas iespējas ceļot un saņemt veselības aprūpes pakalpojumus ārvalstīs. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) ir visām ES un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm (Īslande, Norvēģija, Lihtenšteina), kā arī Šveices Konfederācijai kopīgs dokuments, kas apliecina šo valstu iedzīvotāju tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

EVAK saņemšana
Klātienē. Personīgi ierodoties kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pieteikuma veidlapu var saņemt un aizpildīt klātienē vai ņemt līdzi jau aizpildītu.

EVAK tiek izsniegta bez maksas un tās derīguma termiņš ir trīs gadi.

Vairāk informācijas:
Bezmaksas informatīvais tālrunis: 80001234
http://www.vmnvd.gov.lv/lv/nvd-pakalpojumi/456-evak-karte
Dānija, Zviedrija – ekskursija uz vikingu zemēm
09.02.2015
Jaunums! Ceļā uz Zviedriju baudīsim skaistus skatus uz tās ezeriem un citām vietām. Dosimies pāri tiltam- tunelim Ēresun, kas ir garākais Eiropā un savieno Zviedrijas pilsētu Malmo ar Dānijas Kopenhāgenu. Ekskursija pa tirgotāju ostas pilsētu Kopenhāgenu. Redzēsim Jauno ostu, Marmora baznīcu un Gefiona strūklaku, rakstnieka Andersena māju un protams slavo nāriņas skulptūru! Kopenhāgenas Universitātes apmeklējums,viena no senākajām Eiropā kopš 1479. gada! Kas zin, varbūt kāds no Jums nākotnē šeit mācīsies, kā apgūt pētniecību! Pēc vēlēšanās apmeklējam izklaides parku Tivoli! Ziedu balkoni un dārzi, senlaicīgs akvārijas ar jūras ūdeni, „gaisa dārzi”, tas viss Jūs sagaida Tivoli parkā. Dosimies uz Elsinoras pilsētu apskatīt Kronborgas pili un Kolmården safari parku! Safari Jūs gaida tīģeru valstība, delfinārijs un apariums – kur dzīvo šimpanzes, gorillas, mērkaķi un giboni.
Salda ekskursija skolēnu grupām 2 dienu garumā
07.02.2015
Jaunums! Salda ekskursija skolēnu grupām 2 dienu garumā. Ceļš uz Tallinu, pa ceļam apskatot Keila ūdenskritumu pie Keilas upes, turpat arī Tūrisalu stāvkrasts. Leģendas mostas apmeklējot LENNUDSAM muzeju, kur sastapsiet eksponātus oriģinalā veidolā, kā piemēram zemūdene „Lembit”, ledlauzis „Suur Tiil”, hidro-aeroplāns „Short 184”, interesanti būs ikvienam! Tajā paša laikā varat apmeklēt Tallinas televīzijas torni 314 metru augstumā! Ekskursija pa vecpilsētu tās viduslaiku burvībā neatstās Jūs vienaldzīgus. Fazer šokolādes fabrika Jūs jau gaidīs, lai visu klasi izvestu ekskursijā, iepazīstinās ar šokolādes tapšanas procesu un ražošanu, kā arī protams degustācija. Helsinki un jūras centrs SEA LIFE – tas būs aizraujoši! Redzēsiet gan jūras zvaigznes, gan haizivis.
Dosimies pretī piedzīvojumiem kopā ar visu klasi uz Kolmården safari parku !
07.02.2015
Dosimies pretī piedzīvojumiem kopā ar visu klasi uz Kolmården safari parku! Ekskursijā 4 dienu garumā Jūs sastapsiet visus safari iemītniekus, gan lauvas, gan tīģerus, gorillas, zebras, kā arī ziloņus un citus. Delfīni pārsteigs skolēnus ar fantastisku šovu. Brīvais laiks Stokholmas sirdī, un protams atrakcijas visa ceļojuma garumā uz prāmja!
Klases grupu ceļojums ar kruīzu uz Stokholmu
06.02.2015
Jaunums! Kuram gan nepatīk izpausties un justies brīvi… Klases grupu ceļojums ar kruīzu uz Stokholmu. Patīkami atpūtas brīži Stokholmā un tās vecpilsētā Gamla stan! Apmeklējam Nacionālo tēlotāju mākslas muzeju. Šeit sastapsiet 16. – 20.gs. slavenāko gleznotāju mākslas darbus, dažādi nozīmīgi zīmējumi, gravīras un daudz kas cits…
Skolēnu grupu ekskursija 3 dienu garumā uz Stokholmu
05.02.2015
Skolēnu grupu ekskursija 3 dienu garumā uz Stokholmu. Piedāvājam burvīgu pastaigu, kuras laikā iepazīsim pašu Stokholmu un atklāsim tās noslēpumus. Sastapšanās ar vecpilsētu Gamla stan – tas Jums patiks vēl vairāk! Vecpilsēta ir kā muzejs zem klajas debess! Dosimies aplūkot Tālo Austrumu senlietu muzeju. Meitenes varēs apbrīnot krāšņos tērpus, tikmēr puiši- hieroglifu attīstību un vairak kā 400 priekšmetus, ko savulaik izmantojuši samuraji, amatnieki un tirgotāji.
Prāga - Karlovi Vari un stikla muzejs MOSER – lielisks piedāvājums klases ekskursijai
03.02.2015
Prāga - Karlovi Vari un stikla muzejs MOSER – lielisks piedāvājums klases ekskursijai. Prāgas apskates ekskursijā apskatīsim pilsētas ievērojamākās vietas – Strahovas klosteri, Loretas svētvietu, Prāgas pili ar zelta ieliņu, SV. Vita katedrāli un SV. Jura baziliku, Valdšteina pils dārzs, „Prāgas Venēcija” ar kanāliem un ūdensdzirnavām, Kārļa tilts ar unikālajām 30 skulptūru grupām, Prāgas vecpilsēta, Rātsnama pulkstenis un Vaclava laukums. Liksim jums justies kā svētkos – Karlovi Vari. Iepazīsim pilsētu un tās brīnišķīgo arhitektūru, klausīsimies brīnišķīgo avotu čalošanu, sajutīsim saldo vafeļu smaržu. Dodoties atpakaļ uz Prāgu Jums būs iespēja apmeklēt Petrinskas torni, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu. Torņa siluets atgādina Parīzes Eifeļa torni. Aizraujošs liksies arī Zooloģiskā vai Botāniskā dārza apmeklējums. Vakarā noteikti ir jādodas baudīt muzikālo strūklaku burvība.
Ceļojums uz Stokholmu kopā ar savu klasi. Jaunas ekskursijas skolēniem!
03.02.2015
Jaunas ekskursijas skolēniem! Iespējams kādam tas būs pirmais, neaizmirstamais kruīza ceļojums tepat uz Stokholmu, kopā ar savu klasi! Ekskursija Jūs iepazīstinās ar Zviedrijas galvaspilsētu, tās interesantajām ieliņām, lai varat izbaudīt lielpilsētas ritmu! Sajūtīsim vidusslaiku garšu vecpilsētā Gamla stan, un Nobela muzejā uzzināsim kā un kāpēc cilvēkiem par atzinīgiem darbiem tika dāvātas Nobela prēmijas!
Piedāvājam lielisku skolēnu ekskursiju 4 dienu garumā
01.02.2015
Vīne Jūs jau gaida! Piedāvājam lielisku skolēnu ekskursiju 4 dienu garumā. Mūs sagaida pastaigu ekskursija ‘’Impērijas Vīne’’ – greznas ēkas, Rātsnams, apbrīnas vērti parki, parlaments, imperatoru rezidence Hofburga, viena no kultūras vietām Vīnes Opera, tāpat arī izbaudīsim vecpilsētas burvību. Šēnbrunnas ZOO ir vecākais un vienīgais baroka stila ZOO parks pasaulē. Vēl viens piedzīvojums būs tiem, kuri interesējas par dzīvo dabu, dosimies apmeklēt Tauriņu māju.
Dodamies lieliskā skolēnu mācību ekskursijā uz Vīni
31.01.2015
Jaunums! Dodamies lieliskā skolēnu mācību ekskursijā uz Vīni. Vīne – Česky Krumlov – Hlubokas pils. Pastaigas ekskursija ‘’Impērijas Vīne’’ – greznas ēkas, Rātsnams, skaisti parki, parlaments, imperatoru rezidence Hofburga, viena no pilsētas kultūras vietām Vīnes Opera, tāpat arī redzēsiet vecpilsētas burvību. Izbraucot no Vīnes dosimies uz Bādeni – kūrorts ar 15 termālajiem avotiem, greznām rezidencēm un villām. Čehijas burvība mūs jau gaida, ekskursijas diena pa viduslaiku pilsētu un pili Čehu Krumlovu un Hlubokas pili, kas tiek dēvēta par Čehijas visromantiskāko pili. Čehu Krumlovs – Dienvidčehijas pērle, pasakaina senlaiku pilsēta. Pilsēta ir saglabājusi viduslaiku atmosfēru, interesanta ir senatnīgā Čehu Krumlovas pils ar apaļo torni, plašo dārzu un baroka teātri.
Jaunums, lieliska iespēja skolēnu grupai doties mācību ekskursijā uz Prāgu
30.01.2015
Jaunums, lieliska iespēja skolēnu grupai doties mācību ekskursijā uz Prāgu. Prāga – Karlštein – Kutna Gora. Prāgu Jūs iemīlēsiet no pirmā acu skatiena. Sāksim ar Prāgas vecāko rajonu apskati, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Mazo rajonu un Prāgas pili. Pārbrauksim pāri Manesa tiltam, ieraudzīsim slaveno Kārļa tiltu un esam nonākuši pilsētas mūsdienu daļā, kur dosimies pastaigā līdz Pulvertornim un pilsētas Domes ēkai un apskatīsim slaveno Vāclava laukumu. Patīkamos iespaidus turpināsim gūt apmeklējot Prāgas ZOO, šeit dzīves apstākļi dzīvniekiem un putniem maksimāli tiek pielāgoti tiem kādi varētu būt dabā. Brīnišķīgs skats uz visu pilsētu mums pavērsies no Petršina skatu torņa. Tornis ir 60 m augsts un atgādina Parīzes Eifeļa torni. Dienas noslēgumā dosimies uz Muzikālajām strūklakām, šeit elpa saviļņojumā aizrausies ikvienam. Jauna diena nes jaunus piedzīvojumus, dodamies uz Karlšteinas pili, tas ir viens no ievērojamākajiem arhitektūras pieminekļiem Prāgas apkaimē. Ekskursijas turpinājumā dodamies uz Kutna Hora, šī pilsēta bija slavena ar sudraba raktuvēm. Viens no unikāliem tūrisma apskates objektiem ir Visu Svēto baznīcas kapela, kas ir vislielākā kaulu un galvaskausu kapela Eiropā.
Morāvijas brīnumi un Vīne - piedāvājam doties aizraujošā skolēnu mācību ekskursijā
26.01.2015
Morāvijas brīnumi un Vīne - piedāvājam doties aizraujošā skolēnu mācību ekskursijā. Dabas rezervāta un Macohas alas apmeklējums, brīnišķīgs skats uz Macohas aizu, kas ir lielākā Centrāleiropā. Brauciens ar laivām pa pazemes upi, pacēlājs un gleznainie skati pār kanjonu. Dodamies uz Vīni, brīnišķīga vakara pastaiga pa pilsētu. Greznas ēkas, skaists parks, mūzikas un valšu Rātsnams, parlaments, imperatoru rezidence, SV. Stefana katedrāle. Šēnbrunnas ZOO dārza apmeklējums, kas ir vecākais un vienīgais baroka stila zoodārzs pasaulē. Kā arī dosimies uz Tauriņu māju, aplūkosim simtiem eksotisko lidoņu. Pārbrauciens uz Čenstohovu - pilsētu Polijas dienvidos.
Jaunums, izklaidējoša skolēnu ekskursija – Berlīne un Tropiskā sala
25.01.2015
Jaunums, izklaidējoša skolēnu ekskursija – Berlīne un Tropiskā sala. Dodamies uz Berlīni un ekskursiju sākam ar Lego centra apmeklējumu. Iepazīsimies ar Berlīnes pilsētas centru un nozīmīgākajiem arhitektūras pieminekļiem – Reihstāgs, Brandenburgas vārti, Holokausta memoriāls, Aleksandra laukums un citi. Vakarā 368 metrus augstajā televīzijas tornī vērosim pilsētu no mākoņa augstuma. Nākošajā dienā iesāksim ekskursiju Berlīnes slavenajā ZOO, kas ir vecākais parks Vācijā un viens no lielākajiem pasaulē. Pēc tam Vācu tehnikas muzeja apmeklējums, tas ir lielākais zinātnes un tehnikas muzejs pasaulē. Muzeja mērķis ir ar eksponātu palīdzību demonstrēt zinātnes un tehnikas būtisko nozīmi kultūrā. Esat laipni gaidīti Dabas muzejā, šeit satiksim vairāk nekā 30 miljonu objektu no zinātniskās kolekcijas. Izklaides turpinās Tropiskajā salā. Pludmale un silti viļņi, īsti džungļi, palmas un smiltis zem kājām.
Jaunas ekskursijas skolēniem! Čehija ar pilīm, klintīm, alām un braucienu ar laivām pa pazemes upi – tas noteikti ir aizraujošas klases ekskursijas piedāvājums
24.01.2015
Jaunas ekskursijas skolēniem! Čehija ar pilīm, klintīm, alām un braucienu ar laivām pa pazemes upi – tas noteikti ir aizraujošas klases ekskursijas piedāvājums. Dabas rezervāta apmeklējums, pabūsim Punkvas alās un veiksim romantisku braucienu ar laivām pa pazemes upi un noteikti apbrīnosim 138 m dziļo Macohas aizu. Vakarā dosimies apmeklēt Dziedošās strūklakas Prāgā – mirdzošas gaismas visās varavīksnes krāsās, klasiskās mūzikas skaņas apdullina visus apmeklētājus. Jauna diena sniedz mums jaunus iespaidus, tādēļ dodamies aplūkot Prāgas pilsētu. Gotiskā SV. Vita katedrāle, Prāgas karaļa pils, Kārļa tilts un vecais Rātsnams un noteikti nobaudīsim Prāgas nacionālo virtuvi. Pēc tam seko zoodārza apmeklējums, dzīves apstākļi šeit ir maksimāli pielīdzināti tādiem kādi varētu būt dabā, tas skaitās viens no labākajiem un lielākajiem parkiem Eiropā. Ekskursijas turpinājumā dodamies kruīzā pa Vlatvu, kura laikā baudīsim apbrīnas vērtus Prāgas skatus. Dodamies uz Čehijas cietoksni, kas ir karaļa Kārļa dārgumu glabātuve. Pēc tam mūs jau gaida pilsēta Kutna Hora, šeit viens no unikāliem tūrisma objektiem ir Visu Svēto baznīcas kapela, kas ir lielākā kaulu un galvaskausu kapela Eiropā. Baznīcas kapsētā viduslaikos tika apglabāti mēra epidēmijas un kara upuri.
Jaunas ekskursijas skolēniem Prāga - Karlšteinas pils – Drēzdene
23.01.2015
Jaunas ekskursijas skolēniem Prāga - Karlšteinas pils – Drēzdene. Prāgu Jūs iemīlēsiet no pirmā acu skatiena. Sāksim ar Prāgas vecāko rajonu apskati, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Mazo rajonu un Prāgas pili. Pārbrauksim pāri Manesa tiltam, ieraudzīsim slaveno Kārļa tiltu un esam nonākuši pilsētas mūsdienu daļā, kur dosimies pastaigā līdz Pulvertornim un pilsētas Domes ēkai. Ekskursijas turpinājumā dodamies uz Karlšteinas pili, tas ir viens no ievērojamākiem arhitektūras pieminekļiem Prāgas apkaimē. Brīvajā laikā varēsiet turpināt gūt neaizmirstamus iespaidus Zooloģiskajā dārzā vai arī doties uz Petršina skatu torni, kas līdzinās Eifeļa tornim Parīzē. Esam nonākuši Saksijas pērlē Drēzdenē, dodamies ekskursijā pa vecpilsētu un aplūkojām tās brīnišķīgās ēkas un baznīcas un pēc jūsu vēlēšanās piedāvājam apmeklēt gleznu galeriju vai bagātīgo zelta juvelierizstrādājumu kolekcijas krātuvi.
Jaunums – 4 dienu skolēnu grupu ekskursija, Ziemeļpolijas mozaīka
20.01.2015
Jaunums – 4 dienu skolēnu grupu ekskursija, Ziemeļpolijas mozaīka. Iespaidīgu skatu mums pavērs piecu arku dvīņu tilti, kas ir 20.gs šaursliežu dzelzceļa inženierbūves piemineklis. Dodamies uz pilsētiņu Baltijas jūras krastā – Fromborku. Aplūkosim Fromborkas cietoksni, baziliku, Fuko svārtu un Kopernika muzeja apmeklējums. Stegnas Jēzus Sirds baznīca un tālāk dodamies dzintara meklējumos, un kas to lai zin, varbūt Jums paveiksies. Gdaņskas vecpilsētas krāšņums paveras mūsu acīm, Moltavas krastmala, Artusa nams, Rātsnams, Neptūna strūklaka un SV. Maricas baznīca. Dodamies uz Sopotu, vakara pastaigā gar jūras krastu, 517 m garo koka molu un Kazino iela. Dodamies apskatīt lietas, kas jūs noteikti ieinteresēs – garākais koka galds, māja kājām gaisā, lielākās klavieres. Malborkas pils mūs jau gaida, tā ir lielākā krustnešu pils pasaulē. Un visbeidzot Polijas etnogrāfiskā brīvdabas parka apmeklējums, kur redzēsim interesantas ēkas no dažādiem Polijas novadiem.
Jaunas ekskursijas skolēniem! Berlīne bērniem. Piedāvājam doties izzinošā un interesantā klases ekskursijā
20.01.2015
Jaunas ekskursijas skolēniem! Piedāvājam doties izzinošā un interesantā klases ekskursijā. Iesākam mūsu piedzīvojumu Lego centrā. Tālāk dodamies izzināt Berlīni – Reihstāgs, Brandenburgas vārti, Holokausta memoriāls un Aleksandra laukums, dienas noslēgumā 368 metrus augstā televīzijas torņa apmeklējums, aplūkosim pilsētu no mākoņa augstuma. Jauna diena un jauni piedzīvojumi, dodamies uz Berlīnes slaveno ZOO, kas ir vecākais zooloģiskais dārzs Vācijā un pašlaik tas ir viens no lielākajiem ZOO pasaulē, kur mitinās apmēram 15 000 dzīvnieku. Pēc izvēles apmeklēsiet Tehnikas vai Dabas muzeju.
Budapešta, Egera un peldēšanās kalnos Miškolcā, aizraujošas ekskursijas skolēniem
18.01.2015
Budapešta, Egera un peldēšanās kalnos Miškolcā, aizraujošas ekskursijas skolēniem. Bagātā Budapešta, šeit atrodas brīnišķīgi arhitektūras pieminekļi, mākslas, vēstures un etnogrāfijas muzeji, izstāžu zāles un gleznu galerijas. Dosimies ekskursijā pa skaisto pilsētu. Ar neparastu eksponātu palīdzību, eksperimentiem un spēlēm dosimies izzinošā ekskursijā uz Brīnumu pili, šeit Jūs sagaidīs vairāk kā 100 zinātniskās spēles, kurās var droši piedalīties. Zooloģiskais un botāniskais dārzs, šeit princips ir maksimāla brīvība dzīvniekiem, šis zooloģiskais dārzs ir viens no senākajiem Eiropā, tas atrodas pilsētas Mežaparkā. Tālāk mūs sagaida šarmantā Sentendres pilsēta, kas atrodas Donovas upes ielokā. Mūsu ceļš turpinās un mūs gaida Čenstohova, kas ir valsts kultūras un reliģijas centrs, kā arī viena no svarīgākajām lūgšanas vietām Eiropā.
Polija - Slovākija, jaunas ekskursijas skolēniem 5 dienu garumā
17.01.2015
Polija - Slovākija, jaunas ekskursijas skolēniem 5 dienu garumā. Dodamies uz Čenstohovu apmeklēt Jasna Guras klosteri – cietoksni, kas ir Polijā lielākā svētceļojuma vieta. Dodamies 140 km pārbraucienā uz Krakovu, lai iepazītu Krakovas vecpilsētas skaistumu un šarmu, aplūkotu Floriāna vārtus un tirgus laukumu, SV. Marijas baznīcu, Vāveles pili un Karaļu ceļu. Interesi noteikti izraisīs sāls raktuves, pastaigas pa sālī izcirstām ejām, skulptūrām, kas darinātas no vārāmās sāls. Dinozauru parks, kurā redzēsim ķirzaku un dinozauru atveidojumus, kuri dzīvojuši uz zemes pirms 165 miljoniem gadu un Miniatūras parks, kas ļaus pabūt daudzās pasaules vietās vienlaikus. Dodamies pārbraucienā uz aizraujošo zemi Slovākiju, kur ekskursija turpinās zemajos tatros – stalaktītu alās, kas atrodas 120 m dziļumā. Atrodoties šeit noteikti izbaudīsim ūdens prieku termālajos baseinos akvaparkā Tatralandia.
Ekskursijas skolēniem un piedzīvojumi
15.01.2015
Ekskursijas skolēniem un piedzīvojumi. Skolēniem patīk piedzīvojumi, tādēļ piedāvājam Jums doties pēc piedzīvojumiem uz Ziemeļpoliju. Pavadīsim laiku Vilku midzenī, kur otrā pasaules kara laikā ilgu laiku pavadījis Ādolfs Hitlers un vadījis visas kaujas austrumu frontē. Apskatīsim vienu no skaistākajiem baroka laika arhitektūras pieminekļiem Polijā – SV. Lipkas klosteri. Malborkas pils apskate, šī pils ir sākta celt jau 13.gs un tā ir lielākā sarkano ķieģeļu pils pasaulē. Ekskursija turpinās divu stundu garā braucienā ar kuģīti pa Elblongas kanāliem. Dosimies uz Kašūbas novada brīvdabas muzeju, kur redzēsim dažādus brīnumus, kā, piemēram, pasaulē garāko koka dēli . garāko koka galdu un pat māju kājām gaisā. Jauna diena un jauni piedzīvojumi, aplūkosim Gdaņskas vecpilsētas piedāvātos brīnumus, majestātisko SV. Marijas baznīcu, Eiropā vienīgo ar spēku darbināmo 14.gs krāna torni, Neptūna strūklaku, zeltā rotātais Artusa nams, Motlavas upes krastmala. Tālāk dodamies nelielā pārbraucienā ar vilcienu uz Sopotu – poļu kūrortpilsētu. Pastaiga pa Monte Kazino varoņu ielu un molu. Atpūta jūras krastā un vakarā dosimies lieliskā pārbraucienā ar kuģi uz Hēlas pussalu, kur sagaidīsim saulrietu.
Dodamies pretī jauniem iespaidiem, ekskursijas skolēniem uz Poliju
13.01.2015
Dodamies pretī jauniem iespaidiem, ekskursijas skolēniem uz Poliju. Krakova – Polijas tatri – Varšava. Iepazīsim Krakovu vietējā gida pavadībā, aplūkosim Vāveles katedrāli, skulptūras, Vāveles pūķi, kurš ir apvīts ar leģendām un ir pilsētas simbols. Iespaidīgākos 16.gs. baroka meistardarbus – SV. Pētera un SV. Pāvila baznīca. Polijas slavenā tirgus laukuma apskate, SV. Marijas bazilika ar diviem torņiem, Vadmalu tirgus ēka un Jagaiļa universitāte. Apmeklēsim sāls raktuvju apstrādes centru. Raktuves ir izveidotas deviņos līmeņos un viens no ievērojamākajiem ir SV. Antonija kapela. Kopš 19.gs vidus šeit atrodas ārstniecības sanatorija. Mūsu ceļš ved uz Tatriem, Tatru kalnu burvība ilgi paliks Jūsu atmiņā. Tatri ir Karpatu kalnu sistēmas augstākā daļa. Zakopone atrodas ielejā starp kalniem un r kā lieliska atpūtas un relaksācijas vieta. Lai vislabāk izbaudītu kalnu burvību tajos noteiktu ir jāuzbrauc ar pacēlāju, no kura paveras brīnišķīgs skats 1120 m augstumā uz Tatriem. Vakarā piedāvājam relaksāciju termālajos baseinos ar ūdens temperatūru no plus 30 līdz plus 36 grādiem. Dodoties mājās iepazīsimies ar Varšavas vēsturisko centru, vecpilsētu un pils laukumu.
Jaunums, skolēnu ekskursija tagad par īpašu cenu
12.01.2015
Jaunums, skolēnu ekskursija tagad par īpašu cenu, dodamies uz Krakovu - Veļičkas sālsraktuves – Čenstohova, lieliska ekskursija skolēniem 4 dienu garumā. Ekskursiju skolēniem sākam senajā Polijas galvaspilsētā Krakovā, apbrīnojam vecpilsētas skaistumu. Turpinājumā sāls raktuvju apmeklējums – pazemes ejas, skulptūras – viss darināts tikai no īstas vārāmās sāls. Neaizmirstamus iespaidus sniegs ekskursija uz Dinozauru parku, kur aplūkosim dinozauru un ķirzaku atveidus, kas uz zemes mituši pirms 165 miljoniem gadu, kā arī Miniatūru parku, kas ļaus Jums vienlaicīgi atrasties daudzās pasaules vietās. Ekskursiju noslēgsim Polijā lielākajā svētceļojuma vietā, klosterī Jasna Gura.
Jaunums, aizraujoša un izklaidējoša mācību ekskursija uz Mazūriju
11.01.2015
Jaunums, aizraujoša un izklaidējoša mācību ekskursija uz Mazūriju un ‘’TROPIKANA’’. Mazūrijas pilsēta Mikoljaki – jauka pilsētiņa ar vecpilsētu un pilsētas simbolu ‘’Zivju ķēniņa’’ skulptūru, kas mūsdienās ir populārs tūrisma galamērķis. Izklaides turpinās ūdens un atpūtas centrā ‘’Tropikana’’, kas piedāvās dažādas izklaides un relaksācijas iespējas. Izbraucam uz Augustovu, nelielo kūrortpilsētu, bet kura var lepoties ar Augustovas kanālu, kurš tika izbūvēts savienojot Vislas un Nemunas upes, lai nokļūtu līdz Baltijas jūrai. Dosimies izbraucienā ar kuģīti, lai izbaudītu apkārtnes skaistumu.
Piedāvājam doties izzinošā ceļojumā skolēniem
10.01.2015
Piedāvājam doties izzinošā ceļojumā skolēniem. Varšava un zinātnes centrs „Kopernik” 4d, ir lielisks piedāvājums par īpašu cenu. Ekskursijas laikā dosimies apskatīt Varšavas ievērojamākās vietas, būs iespēja redzēt un apmeklēt Vecpilsētu, kas ir pilsētas vēsturiskais centrs un pati vecākā pilsētas daļa, dosimies uz tirgus laukumu, kas ir viena no Varšavas skaistākajām vietām. Pārejā no vecpilsētas un jauno pilsētas daļu (Barbakānā) iepazīsieties ar ekspozīciju, kas ilustrē pilsētas nocietinājumu vēsturi. Nāriņas piemineklis ir Varšavas simbols, to iekļauj strūklakas, kas sniegs patīkamu atsvaidzinājumu karstās dienās. Karaliskā pils un Karaliskais ceļš ir pilsētas interesantākā vieta, gadsimtu garumā veidojušies pilsētas kompleksi ar brīnišķīgu baznīcu un klosteru arhitektūru, parkiem un dzīvojamajām mājām. Klases ekskursija turpināsies muzejā „Karaliskie Lazenki”, kur aplūkojama Varšavas skaistākā brīvdabas kompozīcija un tā ir viena no skaistākajām vietām Eiropā. Visbeidzot zinātnes centra „Koperniks” apmeklējums – iedomājieties vietu, kur var skraidīt, lēkāt, pieskarties eksponātiem un veikt dažādus eksperimentus. Zinātnes centrs ir sadalīts vairākās zonās un interesi izraisīs ikvienam apmeklētājam.
Jaunas mācību ekskursijas
10.01.2015
Piedāvājam jaunumu – mācību ekskursiju uz Varšavu ar Koperniku un Mikolajki ar Tropikanu 3 dienu garumā. Zinātnes centra „Koperniks” apmeklējums skolēniem piedāvā ekskursiju vairāk nekā 4 stundu garumā un izklaidēs ikvienu apmeklētāju, piedāvājot pastāvīgi veikt dažādu sarežģītības pakāpju eksperimentus, pieskarties eksponātiem, lēkāt un skraidīt. Izzināsim Varšavas vēsturisko centru, dodoties uz skaistākajām un senākajām Varšavas vietām. Ekskursiju turpinot apmeklēsim Polijas ziemeļaustrumus, dodoties uz populāro tūrisma galamērķi pilsētu Mikolajki, kur izpriecas turpinās ūdens atrakciju parkā TROPIKANA.
Vietas, ko vajadzētu iekļaut mācību ekskursijas
02.01.2015
Vietas, ko vajadzētu iekļaut mācību ekskursijas. Skolēni svarīgas lietas iemācās ne tikai skolā, bet arī ārpus tās, tā kā mācību ekskursijas ir tie pasākumi, kuri vienmēr paliek atmiņā vēl ilgi, ir svarīgi padomāt par tās maršrutu –braucienam jābūt gan jēgpilns, gan aizraujošam un protams piedzīvojumu pilnam. Lūk, mūsu ieteikumi, kas palīdzēs izveidot interesantu klases ekskursiju.

Zinātnes centru valdzinājums

Bērniem interesē viss, ja vien māk pareizi pastāstīt, tāpēc par zinātni un citām sarežģītām lietām jārada priekšstats runājot vienkāršā valodā, tādējādi padarot visu daudz saprotamāku un interesantāku! Šo lietu labi prot zinātnisko centru darbinieki, kuri iepazīstinās gan ar planetārijiem, gan dažādām citām interesantām ierīcēm, kas parāda un izskaidro dabas un pasaules norises visiem mazajiem un lielajiem interesantiem.

Šāds interesants centrs ir gan Zinoo centrs Cēsīs, Ventspils Jaunrades nams, Tehnoannas pagrabi un Zili brīnumi Rīgā.

Mūsu kaimiņvalsts Igaunija pilsētā Tartu piedāvā iepazīties gan ar lielo AHHAA zinātnes centru, gan Leduslaikmeta muzeju , bet Tallinā ir Enerģijas atklāšanas centrs un Cilvēka veselības muzejs, kur bērniem saprotamā veidā tiek izskaidrotas dažādas zinātnes mīklas.

Brauciens pie zvēriņiem

Bērni ir lielākie dzīvnieku mīļi, tāpēc īpaši mazāko klašu skolēniem būs interesanti apmeklēt Zoodārza iemītniekus. Ja Rīgas lielajā dzīvnieku parkā jau pabūts vai klase balso par ekskursiju ārpus Rīgas, aizraujoši būs arī zoodārza fileālē "Cīruļi", bet noteikti vērts padomāt arī par mini zoodārzu apmeklēšanu. Latvijā ir vairāk nekā 10 mini zoodārzi, kur dzīvo dažādi eksotiski dzīvnieki un putni, turklāt dažus ir iespējams arī pabarot un paglaudīt, kas mazajiem apmeklētājiem radīs patiesi lielu prieku. Piemēram, Minizoo "Dobuļi" piedāvā apskatīt un iepazīstināt ar iguānu, angoras kazu, ķenguru un pat lamu ikdienu un dzīvi kopumā, savukārt Mežavairogu dzīvnieku patversmē un mājas zoo , Ķekavas pagastā, bērni var gan izklaidēties, gan mācīties līdzcietību pret mazajiem, četrkājainajiem brāļiem. Populāra bērnu atpūtas un izklaides vieta ir trušu pilsētiņa, kur var aplūkot vairāk nekā 65 šķirņu trušus, kuri tiešām dzīvo pilsētiņā, zvēriņiem speciāli būvētās mājiņās.

Dabas takas un trases kokos

Tā kā laiks ir labs un lutina mūs, nevajadzētu aizmirst iespēju par pārgājieniem un klases piknikiem. Pēdējo gadu laikā ir atjaunotas vairākas dabas takas, piemēram, Ķemeru Tīreļa taka vai Kaņiera pilskalna taka, kur uzcelts arī pamatīgs skatu tornis. Tāpat jautri būs iet pa Baskāju taka pie Valguma ezera, kur ar plikām pēdām jādodas vairāk nekā piecu kilometru gadā gājienā pa visdažādākajiem segumiem.

Ja klases kolektīvs ar skolotāju tajā skaitā ir aktīvs, prieku sagādās kāpelēšana pa piedzīvojumu parku trasēm – Ventspilī , Siguldā vai Rīgā, Mežaparkā. Izklaides parki piedāvā atlaides skolu ekskursijām. Turklāt kopā gūtās emocijas, rāpjoties kokos un pārvarot grūtības, noteikti saliedēs klasi, patiks ikvienam !

Pēc aktivitātēm noteikti palīdzes uzkrāt spēkus pašu gatavotās līdzi paņemtās maizītes un citi mielasti. Neaizmirstiet paņemt bumbu, lai uzspēlētu „pīles un mednieki”, kā arī citas spēles kurasvar spēlēt brīvā dabā.

Skulptūru parki

Izbaudīt svaigā gaisa burvību ar interesantu pastaigu piedāvā tematiskie parki. Ekskursijas maršrutā noteikti vērts iekļaut Līgatnes tuvumā esošo Vienkoču parku, kur redzēsiet interesantus koka objektus un miniatūras ēkas, kā arī iespējams uzzināt vērtīgas lietas par amatniecību un kokgriešanas procesu. Parka apmeklējumu var apvienot arī ar Līgatnes papīrfabrikas ciematiņa (bērniem patiks tiltiņi), Līgatnes dabas taku un Gaujas alu apskati.

Iecienīta ekskursantu vieta ir arī. Un ne velti. Jo ik gadu kļūst arvien vairāk interesantu apskates objektu – ir gan koka skulptūras un namiņi, gan skatu tornis un pat neliela lauku sēta. Mazajiem apmeklētājiem prieku sagādās rūķīšu ciems un tā noslēpumi. Tā kā skolā ikvienam jāmācās arī Annas Brigaderes darbi, tad šāda ekskursija noteikti būs patīkamā un lietderīgā apvienojums. Noteikti pie reizes jāapskata arī seno zemgaļu pili, kas atrodas tieši pāri ceļam, iepretim "Sprīdīšiem".

Koku objektus var sastapt arī Vnetspils Jūrmalas parkā, milzu enkuru un spēļu trenažieru, kur bērniem būs, ko darīt. Tukuma novada Irlavas pagastā atrodams Pastariņa muzejs, bērniem kam pašiem patīk darīt lauku darbus, apgūt tradicionālās spēles un rotaļas, iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi un senās tradīcijas. Īpaši jauka ir miniatūrā lauku sēta ar mazajām celtnēm un saimniecības atribūtiem.

Piemiņas vietas

Vēsturniekiem piedāvā senas, interesantas un skaistas vietas, ko iekļaut ekskursijas maršrutā, piemēram Likteņdārzs, kur visiem kopā iespējams arī iestādīt kociņu un uzrakstīti vēlējumu – tas īpaši noderēs 9. un 12. klašu skolēniem, jo pēc izlaiduma ik gadu tā var būt vieta, kur visiem atkal satikties. Savukārt amfiteātris "18. novembra saulriets" būs emocionāla vieta, kur jaunieši uzzinās par traģisko vēsturi.

Skolēnu vidū iecienīts apskates objekts ir Ziemassvētku kauju muzejs un Ložmetējkalna skatu tornis. Priežu mežs, tranšejas, bunkuri un šineļi – tas palīdzēs atdzīvināt fantāziju ko pielīdzināt vēsturei, kā tas bija agrāk. Tādēļ noteikti jāpieaicina arī Kara muzeja gidu, kas mācēs aizrautīgi izstāstīt par strēlnieku varoņdarbiem.

Piedāvājam arī Lestenes brāļu kapu apmeklējumu, tas nebūs galvenais ekskursijas objekts, taču ceļā uz to iespējams doties interesantā pastaigā, kas radīs jauku un patīkamu noskaņojumu visai dienai.

Sešpadsmit mācību ekskursiju maršrutus Latvijā
02.09.2014
Sešpadsmit mācību ekskursiju maršrutus Latvijā. Sākoties jaunajam mācību gadam, ceļojumu aģentūra piedāvā apceļot un izzināt dzimteni - Latviju, tāpēc izstrādāts ir elektronisks katalogs "Tava aizraujošā skolas eksursiju sezona 2014/2015", kurā iekļautas 16 dažādas ekskursijas mazākajiem un lielākajiem skolēniem un, protams, pašiem skolotājiem.

Ekskursiju programmās it īpaši padomāts par to, lai tās būtu atbilstošas sezonai, aizraujošas, interesantas, piedzīvojumiem pilnas un atmiņā paliekošas. Ekskursiju programmu tapšanā piedalījušies gan skolēni gan studenti.

Mazākajiem skolēniem piedāvā interesantas ekskursijas uz Tērvetes dabas parku, Kurzemes sirdi - Mazsālijām, kur var izpriecāties Ainiņas briežu dārzā ar Ežuku Žuku un Ainiņas briežu dārza draugiem, kā arī ļauties noslēpumainajam Laumu dabas parka vilinājumam vai doties uz Zemgali - apmeklēt trušu pilsētiņu, samīļot mazos ponijus, ēzeļus, mūļus, lamas, punduraitas, pundurkazas, pundurcūkas.

Lielākajiem skolēniem piedāvā atraktīvas un piedzīvojumiem bagātas ekskursijas, aicinot doties uz Ventspili, uzņemt selfijus Siguldā, sastapties ar Padomju laika mantojumu Jelgavā, Līgatnē vai Liepājā, pārbaudīt savus spēkus orientēšanās spēlēs Valmierā un Kuldīgā, aktīvi izzināt pilis, muižas, piepildīt vēderus ar gardām pankūkām un baudīt ēdienu Viduslaiku stilā, degustēt dažādus našķus ko mīl visi - konfektes, šokolādi un saldējumu, piedalīties alu un upju ekspedīcijās, pārbaudīt sevi Izziņas un eksperimentu centrā "Lielvārdi" , kā arī piedzīvot laupītāju uzbrukumu Gulbenē ! Ir padomāts arī par skolotājiem, kuri visa mācību gada garumā varēs izmantot īpašu iespēju - ekskursiju programma par īpašām cenām - "Tur, kur Kurzeme sākas kopā ar novadnieku!". Programmā iekļauta Baskāju taka Valguma pasaulē, Rideļu dzirnavas un pankūkošana, došanās uz Tukumu pēc smukuma, un programmas "oga" - Kurzemes vīnu un siera degustācija, kas norit 400 gadus vecā muižas pagrabā Šlokenbekas muižā un tas viss - īstena, patriotiska novadnieka pavadībā.

Atpūtas vietas Latvijā
28.05.2014
Par draudzīgāko atpūtas vietu ģimenēm ar bērniem šogad atzīta neviena cita, kā Tērvetes dabas parks, pēc kuras otrajā vietā ierindojas Rīgas Zoodārzs un trešajā Ventspils bērnu pilsētiņa, liecina Labklājības ministrijas apkopotie aptaujas dati.

Respondenti savās atbildēs atklāj, ka par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām tiek uzskatītas tās vietas, kuras atrodas tuvāk dabai. Vairākums balsotāji uzskaitījuši konkrētas atpūtas vietas, taču citi par ģimenēm draudzīgām vietām aptaujā nosauca viesu namus, atpūtas kompleksus, tirdzniecības centrus, dažādas ēdināšanas iestādes, kurās ir bērnu rotaļu laukumi vai rotaļu istabas.

Šogad augstu vērtē arī šīs atpūtas vietas – Mežmalas Vikings Pļaviņu novadā, Pasaku taka Alūksnes novadā, Vika Pasaku parks Kocēnu novadā, Gaujas Stāvo krastu sajūtu parks Valmierā, kā arī meža apmācības centrs Pakalnieši Madonas novadā.

Starp atpūtas vietām ierindojas arī saraksts ar Latvijas pilsētām, kuras iesaka apmeklēt paši aptaujas dalībnieki. Visbiežāk tie izklāstījuši, ka savu brīvo laiku ar ģimeni labprāt pavada Siguldas. Tāpat kā citus gadus, tā arī šogad iedzīvotāji dod priekšroku atpūtai Rīgā, Salaspilī, Ventspilī, Kuldīgā un Jūrmalā. Turpretim pirmo reizi tika minētas citas pilsētas, kā Jelgava, Talsi, Mērsrags un Kandava.

Ģimenei draudzīgas atpūtas vietas ir tās, kur ģimene var izklaidēties, brīvi un arī aktīvi atpūsties, kā arī baudīt kultūras pasākumus savas ģimenes lokā. Tikpat svarīgi ir, lai šajā vietā būtu pietiekami plašam vieta un tikpat plašs aktivitāšu (atrakciju) piedāvājums dažādu vecumu bērnu grupām. Atpūtas vietai noteikti ir jābūt pieejamai arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. LM uzskata, ka lai vietu varētu nosaukt par ģimenēm draudzīgām, tai jābūt piemērotai bērniem, ieskaitot rotaļu laukumus, lai bērniem būtu interesanti un droši, gaisam un videi jābūt tīrai no tabakas dūmiem un citiem piesārņojumiem. Būtiska ir atpūtas vietas pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams realizēt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem.

Klases ekskursijas
02.04.2014
Klases ekskursija Ceļojumi skolēniem Ekskursijas skolai Skolēnu ekskursijas Skolēnu ekskursija Skolnieku ekskursijas Klases ekskursijas
Skolēnu ekskursijas
01.04.2014
skolēnu grupu ekskursijas Ceļojumi skolēniem Ceļojums skolēniem Ekskursija skolai Ekskursijas skolai Skolnieku ekskursija Skolnieku ekskursijas Skolēnu ekskursija Skolēnu ekskursijas kruizs uz stokholmu ar klasi kruizs uz stokholmu skolēniem skolu ceļojumi skolu ceļojums skolēnu grupu ekskursija klases ekskursijas klases ekskursija
Kur ar klasi doties ekskursijā ?
31.12.2013
Kur ar klasi doties ekskursijā? Domā kur ar klasi doties ekskursijā? Kur jūs dosities klases ekskursijā?